statystyki

Wniosek o zwrot akcyzy za olej napędowy do 30 września

autor: Bogdan Świąder22.09.2009, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Rolnik odzyska akcyzę, gdy złoży wniosek do 30 września.

Zwrot akcyzy zawartej w zakupionym oleju napędowym przysługuje producentom rolnym, którzy wykorzystują go do produkcji rolnej. Wniosek o zwrot podatku składa się przez cały marzec oraz przez cały wrzesień. Oznacza to, że termin na złożenie wniosku mija 30 września. Wypłata zwrotu następuje od 1 do 30 listopada, jeżeli wnioski o zwrot podatku zostały złożone we wrześniu.

Kwotę zwrotu podatku ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego, wynikającej z faktur VAT, i stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, obowiązującej w dniu złożenia wniosku, w ramach rocznego limitu. Limit ustala się jako kwotę stanowiącą iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych, będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego. W 2009 roku stawkę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej ustala się w wysokości 0,85 zł na 1 litr oleju.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: PKOL z IP: 83.19.191.* (2009-09-22 07:48)

    Wszystko pieknie i ładnie. Tylko że należy dodać że gminy nie wypłacą kasy rolnikom dopóty dopóki nie dostaną pieniędzy na ten cel od pańśtwa. A w maju dotsały na ten cel pod koniec okresu wypłat. Gminy nie będą wykładały kasy na wcześniejsze pokrycie wyborczych obietnic rządzących matołów.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Konferencje, debaty, kongresy