Można odzyskać PIT od refundacji za okna

03.04.2009, 03:00; Aktualizacja: 07.04.2009, 16:19

Podatnicy, którzy zapłacili już PIT od zwróconych wydatków za wymianę okien, mogą złożyć korektę zeznania wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. To skutek ostatniej interpretacji ministra finansów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • MB(2009-04-08 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czesławie - spółdzielnie mają jakieś zebrania. są wybierani przedstawiciele, ktoś podejmuje (głosuje) uchwały - może czas coś zmienić?

    Odpowiedz
  • MB(2009-04-08 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Czyli jak za 2007 rok zapłaciłam podatek od zwróconych wydatków za wymiane okien, to moge ubiegac sie o zwrot tego podatku w tym roku lub nastepnym tzn do 5 lat od zaplaconego podatku (chodzi mi o przedawnienie) ?"

    IMHO - wszystko zależy od tego, czy wydatków na wymianę okien nie odliczyłeś w ramach ulgi remontowej.
    Jeśli tak - to doliczasz zwrot, płacisz podatek
    Jesli nie odliczałeś- widzę czystą możliwośc korekty

    Odpowiedz
  • maria(2009-04-22 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli skorzystałam z ulgi remontowej za wymianę okien w 2005 r.a wnastępnych 3 latach otrzymywałam PIT-8C od zakładu komunalnego i doliczałam do moich dochodów w/w przychód w celu zapłaceniu podadku dochodowego,czy mogę złożyć korektę PIT-36 za lata w których doliczałam PIT-8C . Proszę o informację jak to ująć dokonując korekty o zwrot nalężnego podatku.

    Odpowiedz
  • W.S(2009-04-03 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak za 2007 rok zapłaciłam podatek od zwróconych wydatków za wymiane okien, to moge ubiegac sie o zwrot tego podatku w tym roku lub nastepnym tzn do 5 lat od zaplaconego podatku (chodzi mi o przedawnienie) ?

    Odpowiedz
  • Dominik(2009-04-03 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czesiu! Masz rację! Dowalić wszystkim równo! Ja np jeżdżę samochodem zasilanym benzyną i płacę spore kwoty na paliwo. Dla czego ci, którzy jeżdżą na LPG mają mieć lepiej. Podnieść akcyzę na LPG aby jego cena zrównała się z ceną benzyny. Wtedy będzie sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • czesław(2009-04-03 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    To jest niesprawiedliwe! Dlaczego koszty wymiany okien w niektórych spółdzielniach są przez fiskus zwalniane od podatku a ja , będący członkiem spółdzielni, która nie zwraca tych kosztów, nie mam żadnej ulgi podatkowej z tego tytułu, mimo, iż też poniosłem koszt wymiany okien. Likwidacja ulgi budowlanej uniemozliwiła mi taki odpis. Protestuję przeciwko takim niesprawiedliwym praktykom!

    Odpowiedz
  • czesław(2009-04-03 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dominiku, to nie jest żadna analogia. Wygląda na to, że nie rozumiesz różnicy miedzy "urawniłowką" a równością obywateli względem prawa. Państwo powinno traktować obywateli jednakowo, niezależnie od zapisów w statutach ich spółdzielni mieszkaniowych. Dlaczego ja jestem pozbawiony możliwości skorzystania z ulgi podatkowej tylko dlatego, że statut mojej spóldzielni nie zawiera możliwości refundacji kosztów za wymianę okien, natomiast MF wyraża zgode na taką refundacje dla członków spółdzielni, ktore mają w statucie odpowiednie zapisy. Nie powinno się traktować obywateli w zależności od przynależnosci do jakiejkolwiek organizacji, i tyle.

    Odpowiedz