Będzie nadzór publiczny nad biegłymi rewidentami

autor: Agnieszka Pokojska25.06.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA - Komisja Nadzoru Audytowego będzie wykonywała swoje zadania przy pomocy komórki organizacyjnej w Ministerstwie Finansów.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • zen z ruchu(2011-12-07 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Mączkowski - Pan jest chyba chory !!! nie rozumie Pan zagadnień i pracy Biegłych poucz się trochę, a lepiej Pan sobie odpuść !!! bo to już ...

    Odpowiedz
  • józin z bazin(2008-12-29 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Mączkowski - Pan chyba jest naiwnym i śmiesznym człowiekiem - na co Pan liczy ? przecież to jest mafia - czy Pan się dopiero urodził w tym kraju ? Radzę odpuść Pan sobie

    Odpowiedz
  • Józin z bażin(2008-12-29 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Mączkowski - jest Pan śmiesznym i naiwnym człowiekiem Na co Pan liczy ? Przecież to jest mafia !! Radzę odpuść sobie Pan to

    Odpowiedz
  • Stanisław Mączkowski(2008-09-01 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    JEŚLI KTOŚ MI MOŻE PORADZIĆ TO BYŁBYM WDZIĘCZNY. CO MAM ZROBIĆ GDY BIEGŁY REWIDENT SFAŁSZOWAŁ OPINIE I RAPORT W SPÓŁCE AKCYJNEJ GDZIE JESTEM AKCJONARIUSZEM 33% (SĄ NA TO NIEZBITE DOWODY FAŁSZERSTWA I EWIDETNE NARUSZENIE NORM B.R.) KRAJOWA KOMISJA NADZORU (W KTÓREJ ZASIADAJĄ AUDYTORZY W/W OPINI !!!) NA POLECENIE MINISTERSTWA FINANSÓW PRZEPROWADZIŁA KONTROL W JEDNOSCE WYKONYWUJĄCEJ TĄ OPINIE I NIE STWIERDZIŁA (ODPOWIEDZ PO 12 MIESIĄCACH ) ŻADNEGO NARUSZENIA PROCEDUR BADANIA ANI NIEPRAWIDŁOWOŚCI (O NARUSZENIU NORM I SFŁSZOWANIU WOGÓLE NIE NIE WSPOMNIAŁA) MINISTERSTWO ODPOWIADA ŻE NIE MA NARZĘDZI DO KONTROLI KKN
    POZOSTAJE PYTANIE. W JAKI JA ŻYJĘ KRAJU? PROSZĘ O POMOC

    Odpowiedz
  • .,,.,,(2008-07-04 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do 5

    A jeszcze gorzej, to wygląda jak ten biegły (biedny) rewident, pracuje jako księgowy w zakładzie. Ani tu dodrze nie pracuje, ani tam.
    Ale, co tam kasa jest, przyjdzie na badanie bilansu kolega biegły, wszystko OK!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • W badaniach ...(2008-07-04 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    ... sprawozdań finansowych prowadzonych przez WIELKIE FIRMY AUDYTORSKIE występują właściwie dwa zasadnicze problemy.
    Po pierwsze ryzyko dogadywania się i zniekształcania sprawozdania czyli tzw. błędu zamierzonego, co oczywiście jest przestępstwem. Po drugie błędy niezamierzone, czyli tzw. przeoczenia. Przyczyną powstawania przeoczeń jest w dużej mierze to, że biegli rewidenci pracujący w dużych firmach audytorskich nadzorują równocześnie kilka badań na raz, a prace audytorskie faktycznie wykonują za nich asystenci. Nie ma możliwości, aby biegły rewident efektywnie nadzorował badanie sprawozdania, jeżeli robi to równocześnie w kilku firmach. Aby nadzór biegłego rewidenta nad badaniem by efektywny musi on przeciętnie poświęcić około dwóch tygodni na badanie, gdyż powinien faktycznie nadzorować pracę asystentów. Dlatego ustawa o biegłych rewidentach powinna ograniczyć liczbę badań przeprowadzonych przez biegłego rewidenta w ciągu roku do maksimum 24.

    Odpowiedz
  • sędzia(2008-06-27 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Biegły rewident będąc często głównym księgowym, pracuje i chodzi na kontrole.

    Czy w innych zawodach to możliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

    Ludzie za niego pracują, a on chodzi z zgarnia kasę.

    Odpowiedz
  • Balcer(2008-06-26 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mydl oczu NENA.

    1.Na biegłego trzeba się uczy dwa lata, chyba, ze ktoś zdaje i zdaje, to i 10 lat.
    2. Ten biegły rewident potem jedzie na tym koniku i się nie dokształca, zostaje wtedy biednym biegłym
    3.Wykonuje ten zawód, aż do śmierci - nie widzą, nie słysząc, zależy ile żyje.
    W rzeczywistości wykonują go pracownicy za friko w zakładzie, w którym przeprowadzana jest kontrola bilansu.

    Odpowiedz
  • Nena(2008-06-25 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    bo wiele osoób straciłoby źródła utrzymania, nie sadzisz? a na biegłego trzeba sie wiele lat uczyć, a więc mało prawdopodobne żeby wśród biegłych byli Ci którzy szukają "łatwych' źródeł dochodów...

    Odpowiedz
  • j23(2008-06-25 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego nie ma w szczególnym zainteresowaniu publicznym spółdzielni mieszkaniowych, związków rewizyjnych ?????????????????????????

    Odpowiedz