Czerwińska: W przyszłym roku wprowadzimy 9 procentową stawkę CIT, zniesiemy kilometrówkę, podwyższymy limit amortyzacji

autor: Agnieszka Pokojska, Grzegorz Osiecki12.06.2018, 08:04; Aktualizacja: 12.06.2018, 10:42
Teresa Czerwińska, fot. Wojtek Górski

Teresa Czerwińska, fot. Wojtek Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prof. Teresa Czerwińska: Podwyższenie do 150 tys. zł limitu amortyzacji samochodu, likwidacja kilometrówki, 9-proc. podatek dochodowy dla małych przedsiębiorstw, specjalna stawka CIT dla dochodów z innowacji – to tylko niektóre propozycje, które mają szanse wejść w życie od 2019 roku- mówi w wywiadzie dla DGP minister finansów Teresa Czerwińska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Kasandra, 123(2018-06-13 13:06) Zgłoś naruszenie 30

    Cały czas coś zmieniają w tych podatkach i coraz więcej kapuchy wyciągają dla siebie. A gdzie są interesy zwykłych ludzi? Czy my jesteśmy tylko po to żeby tzw państwo doilo nas jak krowy nie dając nic w zamian?

    Odpowiedz
  • dfgh567879(2018-06-13 10:45) Zgłoś naruszenie 11

    Wybudujemy też CPL i kosmodrom... obiecać można wszystko tylko co z tego ?

    Odpowiedz
  • Realista(2018-06-12 16:29) Zgłoś naruszenie 112

    A gdzie choć słowo o kluczowej (i najbardziej dochodowej) zmianie: zakazu zaliczania do kosztów w PIT/CIT 50% wydatków na samochody osobowe (dokładnie jak to jest od 4 lat w VAT). ps. oczywiście z zachowaniem zasady, że przy sprzedaży opodatkowane jest 100% przychodu (a nie 50%) !

    Odpowiedz
  • please(2018-06-12 15:22) Zgłoś naruszenie 90

    Nowa Ordynacja podatkowa? 500 albo 600 artykułów. Już widzę jak ludzie zaczynają czytać te "uproszczone" przepisy. Niezła jajcara :)

    Odpowiedz
  • wynalazca(2018-06-12 13:02) Zgłoś naruszenie 100

    Jeśli chcecie rzeczywiście uwolnić korzystanie z patentów i wzorów przemysłowych w Polsce, to skazujcie monopol skostniałych i drogich rzeczników patentowych na te usługi. Tak ostrych regulacji nie ma chyba nigdzie na świecie (w części najbardziej innowacyjnych krajów nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących rzeczników patentowych !!!)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • M(2018-06-12 11:25) Zgłoś naruszenie 112

    Fajnie, że obniżają, ale to już kolejna obniżka CIT, a kiedy coś ruszy w PIT od dochodów ze stosunku pracy? Miała być kwota wolna 8 tys. - kwota śmieszna, ale dobre i to na początek

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Marek K.(2018-06-12 11:16) Zgłoś naruszenie 103

    CIT, to tak jakby ulgę na czapki dać tylko rudym. Tylu ich jest? Ale jak brzmi! Można trąbić propagandowo. Proponuję ulgę remontową dla tych co mają zamki, ulgę na wycieczki na księżyc itd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikroprzedsiębiorca(2018-06-12 10:59) Zgłoś naruszenie 91

    Aż się prosi, aby uprościć podatki i zaoszczędzić na dotychczasowej armii urzędników. Planowane zmiany prowadzą w odwrotnym kierunku.

    Odpowiedz
  • Luk(2018-06-12 10:24) Zgłoś naruszenie 184

    Słowa, słowa, słowa. Nikt tyle nie da ile PiS obieca. Skoro jest tak dobrze, że można obniżać podatki, to po co była opłata paliwowa?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • fin(2018-06-12 09:47) Zgłoś naruszenie 182

    ile firm skorzysta na obniżeniu cit? to niewielki zakres firm. Sens miało by zrównanie firm płacących CIT i PIT - ale to nie ten rząd

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz