Inspektorzy na razie nie karzą za foliówki

autor: Agnieszka Pokojska30.01.2018, 07:55; Aktualizacja: 30.01.2018, 10:26
reklamówka, siatka, zakupy

Również UOKiK potwierdza, że jest technicznie przygotowany do badania grubości torebźródło: ShutterStock

Choć sklepy od miesiąca muszą pobierać opłatę recyklingową, to jeszcze nie były kontrolowane pod tym kątem. Z rynku docierają sygnały, że pierwsze kary na sklepikarzy już się posypały.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • do "sąsiad" i innych(2018-01-31 20:04) Zgłoś naruszenie 02

    Drogi człowieczku "do "sąsiad" i innych" nie obawiaj się że klient ci powie "daj Pan kilka " 100% tego nie powie , bo na pana trzeba mieć wygląd i pieniądze , a to kutwom zastrzeżone

    Odpowiedz
  • do "sąsiad" i innych(2018-01-30 20:22) Zgłoś naruszenie 34

    co znaczy sępy ... i kwota 40 groszy - to sobie policz ja nigdy nie dawałem reklamówki za darmo - bo niby dlaczego ??? jak były za darmo to klient potrafił powiedzieć "daj mi pan kilka" ... od nowego roku reklamówki zdrożały, jak wszystko - płacę ok 10 groszy za sztukę ... to teraz policz to sobie w bardzo prosty sposób (OCZYWIŚCIE NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO KUPOWANIA REKLAMÓWEK - ICH I TAK NIE BĘDZIE JUŻ ZA DARMO JAK SIĘ WIĘKSZOŚC PRZYZYCZAIŁA) PROSTE WYLICZENIE : - płacę za reklamówkę 10groszy i tyle chcę odzyskać - nie zarabiam na niej - 20 groszy - obowiazkowa opłata recyklingowa - muszę ją pobrać i raz w roku odprowadzić - mamy 30 groszy - od tego jaśnie panujący minister finansów chce 23% vatu - wychodzi ponad 7 groszy - w sumie 38groszy ..... i wiekszośc zaokrągla do równych 40 groszy aby nie gadać że nie mam wydac PROSTE JAK DRUT - TANIEJ NIE BĘDZIE - NOŚCIE SWOJE WORKI LUB DO KIESZENI - I NIE PŁACZCIE ŻE TYLE KOSZTUJE ....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • barba(2018-01-30 18:28) Zgłoś naruszenie 20

    A ja mam pytanie Jestem zwolniona z vat i mam kasę fiskalną jaka powinnam pobierać opłatę recyklingową za reklamówkę 20 gr czy z vatem 25.gr

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Klient, ten dziś rano , żegnam sklep.(2018-01-30 14:04) Zgłoś naruszenie 61

    Uwaga na piekarnie chleb krojony zdrożał ? Nie za zwykły cieniutki woreczek jak śniadaniowy doliczają 30 gr. Może podać adres w Sosnowcu na Warnenczyka ? To jest piekarz czy sprzedawca woreczków hdpe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Konsument(2018-01-30 12:21) Zgłoś naruszenie 50

    Co z informacjami dla klientow o wysokosci pobieranych oplat za foliowki? W przypadku pakowanie pieczywa, czy innych art sprzedawanych luzem tez ma klient placic za foliowki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ferdynand(2018-01-30 10:32) Zgłoś naruszenie 32

    Próżno szukać dobrych grubszych toreb, albo bardzo grube, albo buble. A gdzie mam to zmieścić? w kieszeni? Torebki jak kobieta nie noszę. Z drugiej strony gdyby foliówki miały inną konstrukcję, to byłyby lepiej wykorzystywane, np do śmieci, chociaż i tak te większe się nadawały, teraz trzeba więcej kupić tych do śmieci, więc suma śmieci się nie zmieni.

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-01-30 10:24) Zgłoś naruszenie 52

    A sklepikarze swoje, teraz już krążą informacje że sąsiedzi dostali kary po 2000 zł , stawka rośnie... Ja tylko dodam swoje przeczucie , tych bardziej wystraszonych będą wywozić ze sklepów CZARNĄ WOŁGĄ .

    Odpowiedz