Opłata recyklingowa w 2018 roku. Fiskus zarobi ćwierć miliarda złotych na sprzedaży foliówek

autor: Agnieszka Pokojska19.12.2017, 07:24; Aktualizacja: 05.01.2018, 13:58
reklamówka, siatka, zakupy

Obowiązek odprowadzania VAT od opłaty recyklingowej może być zaskoczeniem dla przedsiębiorców, ponieważ nie był do tej pory sygnalizowany przez ustawodawcę.źródło: ShutterStock

Sklepy będą doliczać od przyszłego roku opłatę recyklingową, ale nikt im nie powiedział, że mają wliczać ją do podstawy opodatkowania VAT. Potwierdziło to teraz MF w odpowiedzi na pytanie DGP.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • obiektywny(2017-12-19 09:48) Zgłoś naruszenie 412

    Właśnie na tym polegają wszelkie reformy w Polsce.By wyciągnąć od Polaka jak najwięcej pieniędzy.

    Odpowiedz
  • jerzor(2017-12-19 20:22) Zgłoś naruszenie 205

    To jest tzw. dobra zmiana . Wszystko czego się dotkną to spaprzą !

    Odpowiedz
  • Balbina(2017-12-19 17:20) Zgłoś naruszenie 176

    Witaj dobra zmiano. Ceny w górę,

    Odpowiedz
  • fff(2017-12-19 11:41) Zgłoś naruszenie 154

    na mnie nie zarobi nie kupuję tego syfu

    Odpowiedz
  • Piotrek(2017-12-19 12:15) Zgłoś naruszenie 93

    Ciekawi mnie jak sobie poradzą sprzedawcy w sklepach i kasjerki w supermarketach, jeśli od stycznia 2018 roku wszystko wyłożę im luzem, włącznie z owocami i warzywami, w tym także luzem ziemniakami na kasę, po to aby zaoszczędzić na np. 10 foliówkach???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grazyna(2017-12-19 22:37) Zgłoś naruszenie 79

    A nie byloby prosciej zakazac produkcji i obrotu tym swinstwem. W sklepach wszystko nam pakują w te obrzydliwe woreczki-siateczki. Pączek w woreczku, wedlina w woreczku, mieso w woreczku, chlebek i buleczka tez. Nawet jak pojde na zakupy z ekologiczną siatką to zaladuje ja towarem w woreczkach-siateczkach.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kuskus (2017-12-19 12:06) Zgłoś naruszenie 40

    Kto taki ten nieznajomy ukrywający się pod pseudonimem "Fiskus"?

    Odpowiedz
  • Michalf(2018-01-07 13:45) Zgłoś naruszenie 21

    Czy folie kupione w zeszłym roku i wpisane jako koszt też podlegają tej opłacie?

    Odpowiedz
  • jxx.(2018-01-04 16:38) Zgłoś naruszenie 01

    Zarobią chwała wczesna jeśli markety zrezygnują z takowego opakowania będzie zero oby tak było.

    Odpowiedz
  • Kaśka(2018-07-25 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś do sklepu przyszła stara suka i zaczęła się wykłócać o ulgę transportową.

    Odpowiedz