Rząd chce ściągnąć PIT od Polaków pracujących za granicą

autor: Łukasz Zalewski11.09.2017, 07:54; Aktualizacja: 11.09.2017, 08:24
ksperci nie mają wątpliwości co do tego, która metoda unikania podwójnego opodatkowania jest korzystniejsza z punktu widzenia podatników.

ksperci nie mają wątpliwości co do tego, która metoda unikania podwójnego opodatkowania jest korzystniejsza z punktu widzenia podatników.źródło: ShutterStock

W umowach dotyczących unikania podwójnego opodatkowania ma obowiązywać metoda zaliczenia proporcjonalnego. Zatrudnieni w innym kraju będą musieli ujawnić swoje dochody. Niektórzy zapłacą wyższą daninę.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (176)

  • piotrek bishops stortford(dzisiaj 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    ok to mam takie pytanie .... czy w takiej sytuacji bede mial rowniez prawo do swiadczen socialnych w kraju oraz prawa kredytowe do kredytu w zlotowkach bo skoro bede wykazywal zarobki to chyba mam do tego rowniez prawo ...

    Odpowiedz
  • Chris(dzisiaj 00:11) Zgłoś naruszenie 00

    10 lat mieszkam w uk i powiem szczerze ze ostatnimi czasy myslalem nawet ze Polska zmienia sie na lepsze dzieki PIS. Zaczolem nawet inwestowac tam w nieruchomosci z mysla powrotu do ojczyzny za kilka lat. Jednak po tym co czytam jestem tak wsciekly ze ONBIECUJE WAM ZE NIE DOSTANIECIE ODE MNIE ANI ZLAMANEGO GROSZA PODATKU !!! Sprzedam wszystkie nieruchomosci w Polsce i zrobie wszystko zeby mnie juz nic z tym durnym komunistycznym krajem nie laczylo !!

    Odpowiedz
  • **************(2017-09-20 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    **********************

    Odpowiedz
  • Partia Wolność !(2017-09-18 09:02) Zgłoś naruszenie 10

    Z chęcią będę dopłacać 5% podatek w zamian za 500+ tylko proszę uwzględnić że jestem w UK, tam inna waluta, czyli funt. Dziękuję dobranoc

    Odpowiedz
  • BrawoPIS(2017-09-17 19:37) Zgłoś naruszenie 10

    Super! Ja płace 41% za granica więc Morawiecki będzie mi zwrot płacił! Poproszę zwrot w Euro

    Odpowiedz
  • Europejczyk(2017-09-17 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    PIS nie ma kasy po wypłatach 500+ dla nieudaczników którzy narobili dzieciakow, a przedsiębiorczy ludzie którzy uciekli z tego syfu maja na tych nieudaczników płacić? Nie ma takiej opcji.

    Odpowiedz
  • czech(2017-09-17 13:05) Zgłoś naruszenie 10

    A co w takim razie z ambasadorami,dziennikarzami itd.naprawdę polska będzie wyspą głupców....

    Odpowiedz
  • czesmur(2017-09-17 10:14) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego wyjechali z kraju nie ma mieszkan zostali oszukani za co kupia tu mieszkanie to bylo jedyne wyjscie wyjechac za komuny budowane byly mieszkania bo sam tez budowalem ale jak zaczal walesa z solidarnoscia skonczylol sie wszystko posprzedawali zaklady kazdy myslal ze cos z tego dostanie ale zostal wyrolowany i mlodzi musza wyjezdzac a teraz jeszcze zadac od nich podatkow za co

    Odpowiedz
  • Vincent(2017-09-16 13:25) Zgłoś naruszenie 20

    To ja to puerdole. Wylogowuje sie z planszy o pieknej nazwie Polska. Mialem nie robic brytyjskiego paszportu bo mam dom w anglii i dwie corki z obywatelstwem brytyjskim. Ale jesli to faktycznie ma wejsc w zycie to nie bede tego odwlekal. Brawo PiS! Za pare lat Polska bedzie liczyla mniej niz 30 mln ludzi jak tak dalej pojdzie Zlodzieje!

    Odpowiedz
  • mario(2017-09-16 04:20) Zgłoś naruszenie 20

    Ja już lece i płace, za tydzien wyjeżdżam.

    Odpowiedz
  • warszawiak(2017-09-15 19:20) Zgłoś naruszenie 40

    Byles za PISem to jestes idi..ota do kwadratu ! Takie janusze jak ty wybraly zassss..--rannny zlodz.iejski PIS i mamy PIS komune koscielna ! Nie wracaj kree-etynku do Polski bo ta zdycha przez takich jak ty. Wszystkie zwierzeta sa równe ale swinie z PIS sa równiejsze.

    Odpowiedz
  • takie fakty (2017-09-15 18:47) Zgłoś naruszenie 40

    Akcja wysiedlania rdzennych mieszkańców z ojczyzny trwa.

    Odpowiedz
  • (vvvvvvvv(2017-09-15 13:30) Zgłoś naruszenie 01

    Fejk ??

    Odpowiedz
  • Red dragon(2017-09-15 12:31) Zgłoś naruszenie 31

    Pytanie do Panow ************ jezeli place za granica podatek wyzszy od tego jaki jest przewidziany dla tej kwoty w Polsce, to czy otrzymam zwrot? Zaloze sie, ze nie. Lapska latwo sie wyciaga zeby cos dla siebie zgarnac. PISh!!!!!

    Odpowiedz
  • Wlodek(2017-09-15 10:34) Zgłoś naruszenie 10

    Od dochodów. A czy sprzedaż domu też jest dochodem. Czy będą zadać podatku od sprzadanej nieruchomośći?

    Odpowiedz
  • fsdfsdfs(2017-09-14 22:29) Zgłoś naruszenie 07

    Świetny pomysł, ludzie ci skorzystali z dóbr i możliwości naszego Kraju, potem go porzucili i nadal chcą drenować, skoro ja mam płacić podatki to ta zdradziecka hołota tym bardziej powinna.

    Odpowiedz
  • resident uk(2017-09-14 15:05) Zgłoś naruszenie 12

    Pracujesz na granica mieszkasz z rodzina w pl korzystasz z dobrobytu polskich podatnikow za darmo wiec Ci sie ukruci i bedziesz sie dokladal do budzetu domowego polski tylko tepy tego nie zrozumie albo zabierz rodzine tam gdzie placisz podatki narazie czesc

    Odpowiedz
  • ...(2017-09-14 13:39) Zgłoś naruszenie 20

    "Niektorzy" zaplaca wyzsza danine? Wedlug moich obliczen WSZYSCY zaplaca wiecej! Prosty przyklad - w UK pensja minimalna to obecnie jakies 14 tysiecy funtow rocznie, pierwszy prog podatkowy 20% ale kwota wolna od podatku to 11 tysiecy rocznie - wiec efektywnie placi sie 4% podatku dochodowego. Emigrant nie placi ZUS-u i innych skladek, wiec nie odlicza sie mu tego od podstawy opodatkowania a kwota wolna jest w Polsce smiesznie niska - czyli w praktyce bedzie trzeba doplacic roznice miedzy 4% w UK a 18% w Polsce - OD PENSJI MINIMALNEJ. Od wyzszych pensji jest jeszcze gorzej, bo wchodzi sie na drugi prog podatkowy w Polsce - 32%.

    Odpowiedz
  • angie(2017-09-14 12:21) Zgłoś naruszenie 30

    No coz... czas na zmiane obywatelstwa.

    Odpowiedz
  • IRL (2017-09-14 00:56) Zgłoś naruszenie 20

    skoro moj podatek to ponad 40% w irlandii a w polsce jest mniej to polska mi odda to co nadplacam? 😉

    Odpowiedz