Fiskus w interpretacji nie musi analizować wyroków

autor: Łukasz Zalewski04.09.2017, 07:28; Aktualizacja: 04.09.2017, 07:57
Sprawa dotyczyła spółki, do której został wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa w zamian za udziały.

Sprawa dotyczyła spółki, do której został wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa w zamian za udziały.źródło: ShutterStock

Jeśli organ podatkowy wyda interpretację, ale w uzasadnieniu nie odniesie się do orzecznictwa sądów, to nie oznacza to automatycznie, że interpretacja jest wadliwa – orzekł NSA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • mmm(2017-09-04 10:59) Zgłoś naruszenie 64

  Brawa dla pani Sokołowskiej. Po co odnosić się do argumentów strony. Nich tam sobie argumentuje, powołuje korzystne dla własnego stanowiska poglądy sądów. My na to szczamy. i NSA akceptuje takie szczanie. Brawa dla propagowania wysokich standardów w sporządzaniu uzasadnień decyzji adaministracyjnych, w tym również interpretacji podatkowych.

  Odpowiedz
 • Jurysta(2017-09-04 08:22) Zgłoś naruszenie 21

  "To, że organ nie odniósł się do wyroku WSA w Gliwicach, nie daje automatycznie prawa do uchylenia interpretacji" - i to jest sens orzeczenia - ci co sledza orzecznictwo wiedza ze najbardzie contra jest to z WSA w Gliwicach!

  Odpowiedz
 • r(2017-09-04 08:13) Zgłoś naruszenie 42

  prawo podatkowe po pisowsku po co odnosić się do orzecznictw aniech bedzie .urdel wszędzie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane