Wielki Brat zbada paragony. Skarbówka precyzyjnie wybierze firmy do kontroli

autor: Bartek Godusławski24.08.2017, 07:40; Aktualizacja: 24.08.2017, 07:41
Wielki Brat zbada paragony. Skarbówka precyzyjnie wybierze firmy do kontroli

Wielki Brat zbada paragony. Skarbówka precyzyjnie wybierze firmy do kontroliźródło: ShutterStock

Skarbówka nie będzie już przypadkowo wybierać firm do kontroli. Korzystając z JPK Paragon, porówna obroty z tymi wykazywanymi przez konkurencję, by uderzyć w nieuczciwych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • o(2017-08-24 09:32) Zgłoś naruszenie 132

    gratuluję tytułu autorowi

    Odpowiedz
  • Kora(2017-08-24 10:01) Zgłoś naruszenie 112

    Nie zdarzyło mi się aby sklep nie wydał paragonu . Za to usługi medyczne to jeden paragon na 10 wizyt . Inspektorzy do 16 wieć po co wystawiać. Poza tym gdy poprosiłam o rachunek ortodontkę to najpierw się bardzo zdenerwowała po czym wyjaśniła mi że nie jest księgową i nie zajmuje się takimi sprawami . Jak chcę rachunek to mogę prxyjrchać za tydzień lub dwa. Finał był taki że nigdy już nie idało mi diè zarejestrowsv do niej dziecka . Żaden inny ortodonta nie chciał leczyć zębów na aparacie założonym przez innego ortodontę. Straciłam ok 6 tys złotych . Zapłaciłam w drugim gabineciku to samo i nawet nie przyszło mi do głowy prosić o paragon czy rachunek . W kolejnych też nigdy nie dostałam paragonu . Ludzie bojà suę poprosić o paragon bo lekarz przestanie ich keczyć. Paragonów nie dostaję też na targowisku ale gdyby oni mięli fiskalizować wychodowaną przez siebie pietruszkę ( 1 zł) czy marchewkę to nie zarobiliby na ZUS .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-08-24 11:01) Zgłoś naruszenie 93

    No. I wreszcie drapieżna konkurencja dostanie legalne narzędzia. Najpierw wykupywać przez miesiąc konkurenta z towaru a potem zadenuncjować że ukrywa obroty. Skasują go do pięciu lat wstecz. I po konkurencji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • autor(2017-08-24 11:13) Zgłoś naruszenie 42

    Często nie są wydawane paragony. Jak się dłużej w danej firmie kupuje i już wiedzą,że nie donoszę, to nie wydają. Faktycznie nie dotyczy to sklepów. Ale małych punktów sprzedaży i zakładów usługowych.

    Odpowiedz
  • Jata(2017-08-24 11:17) Zgłoś naruszenie 84

    Proponuję umówić się na prywatne wizyty w gabinetach lekarskich może 1 na 100 daje paragon. Duże klinik ok ale małe jednoosobowe nigdy.

    Odpowiedz
  • zwisa mi to(2017-08-24 12:52) Zgłoś naruszenie 114

    a niech se bada , durne porównanie "podobna branża w rejonie" , każda ulica ma inna specyfike klienta , jedna może byc główna ale jest tzw. przejazdowa, mało pieszych czy parkingów aby klient mógł się zatrzymać , inna jakaś boczna, moze być kilku klientów na dzień bo mało kto tamtedy uczęszcza, co dzielnica co inna klientela . Co z tego że jestem w centrum jednego z wiekszych miast w polce i mam sklep techniczny , jak centrum wymiera, zostały kafejki, banki i żabki ... mój klient - to albo taki co kupł cos w internecie i przychodzi po jakąś srubkę bo mu nie dołożyli do zestawu albo fima która coś komus w fejonie remontuje. Masa firm mi uciekła - powód - cięzko do centrum dojechać , nie ma gdzie zaparkować itp. było nas kilkua punktów , jestem sam , tamci dawno się albo po likwidowali albo wynieśli na peryferie .... i co tu takie durne porównywanie .... w jednym dniu masz 500 a w drugi 1500 ...... a niech przyjdą , dam stołek i niech siedzą i licza sobie klientelę - na 5 wchodzących jeden kupuje cos za grosze . zwias mi to, jak zrobią mi jakis durny domiar że niby kombinuję (tylko na czym , jak klienta brak) to się w tym samym dniu zamykam na amen i ide na zasiłek

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-08-24 13:04) Zgłoś naruszenie 87

    Czyli ci wszyscy są podejrzani którym wzrosły obroty... Zupełny brak logiki. No chyba, że to bolszewicka logika...

    Odpowiedz
  • wer(2017-08-24 13:57) Zgłoś naruszenie 28

    jeśli chodzi o handel, to najrzetelniejsze są te zwalczane sieciówki - markety, dyskonty - a tam zawsze dostanie się paragon... na targu nigdy, w małych sklepach różnie, często tak, ale nie zawsze... tak naprawdę, to przestałoby się ukrywać utargi jakby były tylko płatności kartami, wówczas wszystko widać na wyciągu i niczego się nie ukryje, ale ja nie jestem zwolennikiem likwidowania gotówki...

    Odpowiedz
  • XXX(2017-08-24 16:44) Zgłoś naruszenie 21

    O CO CHODZI Z LIDLEM BO OSTATNIO CAŁY CZAS DOSTAJĘ PARAGONY NIEFISKALNE I TO CAŁY ROK !!!!!!!!!! TRZEBA TO SPRAWDZIĆ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Eliszeba(2017-08-24 22:25) Zgłoś naruszenie 24

    Za duże obroty-żle, bo widocznie poprzednio były zaniżane. Za małe również żle. Przypomina to logike bolszewicką:jesli śledczym nie udało się udowodnić niczego, to tym gorzej, bo jestes zbyt sprytny i widocznie jesteś szpiegiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2017-08-25 06:58) Zgłoś naruszenie 11

    Dlaczego prostytutki nie place podatkow a maja laser ze ho ho.We Wloszech placa w niemczech tez czemu u nas nie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2017-08-25 07:19) Zgłoś naruszenie 11

    Po pierwsze - każdy handlujący powinien mieć kasę. Wtedy dopiero będzie wiadomo, czy ewidencjonuje sprzedaż czy też nie.

    Odpowiedz
  • Fuj(2017-08-25 07:39) Zgłoś naruszenie 70

    Jak ja widzę to polowanie na paragony za 1,50 czy 2 zł, a adwokaci tysiące, lekarze tysiące... i nicccccc! Poprzednia ekipa rządząca stale wystawiała po sklepikach kontrolujących paragony i sama widziałam taki nalocik..Pani poprosiła o różyczkę,bo się śpieszy i ekspedientka szybciutko podała poza kolejką..No to dama sobie poczekała i..mandacik! Potem kiedyś w galerii handlowej jak takie szczury od sklepu do sklepu..łapanka! Ludzie po co to nam..? Dajcie tym sklepikarzom żyć, harują jak widzę na osiedlu od świtu do nocy, by na wszystko starczyło, by zapłacić koszty, bez urlopów wielu od lat, a tu " przyszła Dobra Zmiana" i robią to samo,znowu łapanka.Przecież to ogromny wstyd, tu wielkie 500 +, po drugiej stronie..łapanka! Jak zazdrości kto sprzedawcom to otwórzcie sobie sklepiki i na 6stą rano miejcie ciepłe bułeczki, czy do nocy prowadźcie jakiś bar z piwem, albo zajazd jakiś z weselami do rana..Po cholerę napuszczacie ludzi na ludzi? Kiedy te łapanki się skończą?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bip(2017-08-28 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    wraca domiar??? głęboki prlu witaj znowu

    Odpowiedz