Petru: Podwyżka akcyzy na paliwo "bardzo uderzy w kieszenie Polaków"

08.07.2017, 17:14; Aktualizacja: 08.07.2017, 17:54
paliwo, stacja paliw

"Ta podwyżka świadczy o tym, jak dużym kłamstwem było mówienie, że na wszystko nas stać - nie stać i to niestety jest bardzo mocne uderzenie w kieszenie Polaków" - mówił Petru.źródło: ShutterStock

Projekt ustawy PiS, który podwyższa akcyzę na paliwo o 25 groszy na litrze bardzo mocno uderzy w kieszenie Polaków - ocenia lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Każdy z nas zapłaci więcej za transport, za towary i usługi - dodał.
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Praktyk (2017-07-08 19:17) Zgłoś naruszenie 425

    Jeśli wzrasta akcyza to automatycznie wyższa jest podstawa do naliczenia VAT i paliwo realnie podrożeje jeszcze więcej. Cóż ale 500+ trzeba płacić. Znowu projekt poselski opracowany przez MF i wprowadzony bokiem bez konsultacji. Taka zasr....... władza. Gratuluję wyborcom oszołomów. Niestety zapłacimy za to wszyscy z naszej kieszeni. O ile też nie lubię Petru o tyle teraz ma rację.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dzień bez Petru dniem straconym(2017-07-08 18:02) Zgłoś naruszenie 1940

    Zwłaszcza w kieszeń Petru , bo on "nie dostaje" w Sejmie na paliwo. Jeździ MPK ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • aaaa(2017-07-09 07:26) Zgłoś naruszenie 198

    Tylko ze za Tuska była deflacja bo ogólnie towary nie drożały przez kilka lat,teraz mamy inflację która będzie wzrastać jeszcze bardziej bo wszystko drożeje przez ukryte podatki ,trzeba umieć patrzyć i wyciągać wnioski a rządzą dopiero dwa lata

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czytelnik(2017-07-09 00:46) Zgłoś naruszenie 1633

    WAZNE ,ZE PIENIADZE Z AKCYZY NIE ZOSTANA WYDANE NA OSMIORNICZKI I ZAGRANICZNE WYCIECZKI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czwarty Król(2017-07-09 07:22) Zgłoś naruszenie 1517

    Dziekujemy Ci swetru ,że się tak o nas martwisz. Wszak szkoda ,że się tak nie martwiłeś jak Tusk okradał nas z Emerytur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edi(2017-07-09 00:52) Zgłoś naruszenie 1436

    Za tuska paliwo bylo nawet po 5.60 i nie bylo po kieszeni a teraz 25 gr gdzie litr kosztuje srednio 4.15 to wielki lamet

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Werner(2017-07-09 10:42) Zgłoś naruszenie 111

    Budowa i remonty dróg z kasy ludzi a później następny drenaż kieszeni to opłata za korzystanie z dróg - a później już nic nie pozostanie z PiS ...........

    Odpowiedz
  • Kpiarz(2017-07-09 09:18) Zgłoś naruszenie 111

    A co myśleliście robaczki kochane że samolociki dla vipów dostaniemy w prezencie? Łatwo się domyślić z jakiego klucza wybierze się grupę finansującą. SUWEREN - czyli staruszki nie jeżdzą samochodami, a komunikację miejską mają za darmo.

    Odpowiedz
  • Polak(2017-07-09 07:37) Zgłoś naruszenie 723

    Coz jeszcze wymysla przeciwnicy rzadu,byle tylko odsunac rzad od wladzy.Polska ma nareszcie wspanialy rzad .ktory dba o panstwo i ludzi.Rodacy nie dajcie sie znowu nabrac *********

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ada(2017-07-09 16:39) Zgłoś naruszenie 61

    Przecież na budowę dróg jest pobierana razem z akcyzą opłata paliwowa. Więc o co chodzi? Czyżby faktycznie PIS kłamał?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • cauociesku.,.(2017-07-09 08:53) Zgłoś naruszenie 39

    Co to jest Petrescu?

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-10 02:31) Zgłoś naruszenie 12

    Widziałem na zdjęciu nowoczesną (platformę) wiosłującą w kajaku. Prawdopodobnie testują alternatywne środki transportu. Nie dziwię się specjalnie, po odebraniu subwencji partyjnej, te 25 groszy na litrze, to być, lub nie być, dla tej partii

    Odpowiedz