statystyki

Lakiernicy też z odwrotnym obciążeniem

autor: Agnieszka Pokojska22.05.2017, 07:36; Aktualizacja: 22.05.2017, 11:04
podatek, księgowość, finanse

Podatnik chciał się upewnić, że VAT od polakierowania zapłaci generalny wykonawcaźródło: ShutterStock

 VAT od usługi polegającej na naniesieniu powłoki antygraffiti na ekrany akustyczne rozlicza zamawiający, a nie wykonawca - potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Reklama


Podatnik, który o to spytał, wyjaśnił, że generalny wykonawca dostarczył ekrany do jego siedziby (lakierni), gdzie zostały na nie nałożone specjalne powłoki antygraffiti. Następnie ekrany przetransportowano na budowę w celu zamontowania przez innych wykonawców.

Podatnik chciał się upewnić, że VAT od polakierowania zapłaci generalny wykonawca. Jego zdaniem nie ma znaczenia to, że swoją usługę wykonał w lakierni, a nie na terenie budowy. Ważne jest to, że usługa ta mieści się w ramach robót ogólnobudowlanych związanych z budową autostrad, dróg, ulic i innych dróg dla pojazdów i pieszych oraz budową pasów startowych (PKWiU 42.11.20.0). Są one objęte odwrotnym obciążeniem (są wymienione w pozycji 17 załącznika nr 14 do ustawy o VAT).


Pozostało jeszcze 29% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane