statystyki

Lakiernicy też z odwrotnym obciążeniem

autor: Agnieszka Pokojska22.05.2017, 07:36; Aktualizacja: 22.05.2017, 11:04
podatek, księgowość, finanse

Podatnik chciał się upewnić, że VAT od polakierowania zapłaci generalny wykonawcaźródło: ShutterStock

 VAT od usługi polegającej na naniesieniu powłoki antygraffiti na ekrany akustyczne rozlicza zamawiający, a nie wykonawca - potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Podatnik, który o to spytał, wyjaśnił, że generalny wykonawca dostarczył ekrany do jego siedziby (lakierni), gdzie zostały na nie nałożone specjalne powłoki antygraffiti. Następnie ekrany przetransportowano na budowę w celu zamontowania przez innych wykonawców.

Podatnik chciał się upewnić, że VAT od polakierowania zapłaci generalny wykonawca. Jego zdaniem nie ma znaczenia to, że swoją usługę wykonał w lakierni, a nie na terenie budowy. Ważne jest to, że usługa ta mieści się w ramach robót ogólnobudowlanych związanych z budową autostrad, dróg, ulic i innych dróg dla pojazdów i pieszych oraz budową pasów startowych (PKWiU 42.11.20.0). Są one objęte odwrotnym obciążeniem (są wymienione w pozycji 17 załącznika nr 14 do ustawy o VAT).


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane