Lasy Państwowe kontra fiskus. Skarbówka szuka zaległych podatków... w nadleśnictwach

autor: Ewa Ciechanowska21.04.2017, 07:19; Aktualizacja: 21.04.2017, 07:37
las, drzewa, natura

Fiskus: Lasy Państwowe szeroko wykorzystują nieostrą definicję gospodarki leśnej, by płacić niższe podatki.źródło: ShutterStock

Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” to największa w całej Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodaruje na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski. Jej przychody też są spore. W 2015 r. wyniosły ok. 8,2 mld zł. Można by więc sądzić, że fiskus cieszy się z takiego podatnika, bo wpływy z podatków też powinny być spore.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • dziadek(2017-04-24 07:02) Zgłoś naruszenie 10

    Lasy PAŃSTWIE i SKARBÓWKA tez nie prywatna wychodzi mi że Państwo kantuje Państwo ( o ile podane fakty nie są fikcją literacką). To skoro Państwo kantuje to jakie zaufanie ma mieć przysłowiowy Kowalski do Państwa co oszukuje???

    Odpowiedz
  • Smerfik(2017-04-21 23:02) Zgłoś naruszenie 01

    Socjalizm wchodzi w finalną fazę, walka z prywaciarzami została wygrana, teraz fiskus zostaje napuszczony na państwowe przedsiębiorstwa...

    Odpowiedz
  • drwal(2017-04-21 14:03) Zgłoś naruszenie 114

    A zarobki zwykłego leśniczego są też nie małe razem z różnymi dodatkami to ok.10.000,00 zł?Nie maja co narzekać..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • permanentny(2017-04-21 13:09) Zgłoś naruszenie 74

    Jeżeli ja ci coś daję w zarządzanie to to jest twoje czy dalej moje? Moje.Więc lasy państwowe maja wpłacać cały przychód do budżetu a nie tylko skromny podatek!A ,jak to jest z nieruchomościami zasiedlonymi przez leśników,których teraz rola jest tylko zimą dokarmianie zwierząt i wycinka drzew.Nie powinni oni płacić najmów od tych budynków?Powinni płacić za najem leśniczówek i i wszystkich innych budynków.

    Odpowiedz
  • permanentny(2017-04-21 13:05) Zgłoś naruszenie 64

    I słusznie.Mają ogromny majątek ,sprzedają drze wo i drewno, zasiedlają nieruchomości w budynkach,prowadzą wyręby lasów non stop a co państwo ma z tego? Skoro lasy są państwowe to nie podatek, a cały przychód minus koszty pensji ludzi zatrudnionych musi być wpłacany do budżetu i to co najmniej za 3 lata wstecz.To są ogromne pieniądze tylko trzeba dobrze przepatrzeć bilanse szczegółowe.

    Odpowiedz
  • EU(2017-04-21 12:08) Zgłoś naruszenie 23

    Może Pan min. Szyszko coś ujawni? Najlepiej w prokuraturze lub CBA, ABW u Pana Ziobry itd.

    Odpowiedz
  • były prac.(2017-04-21 08:43) Zgłoś naruszenie 132

    cyt"Dzięki temu zamiast podatku od nieruchomości płacą dużo niższy podatek leśny".Podobnie jest z gruntami leśnymi,które udostępniają pod drogi publiczne.Tu również nie płacą podatku od drogi a tylko dużo niższy podatek leśny.Również nie wyłączają tego gruntu z produkcji leśne by nie ponosić dodatkowej opłaty za wyłączenie.

    Odpowiedz