Czas skończyć z mitem, że budżet państwa jest nasz. Im skuteczniejsza KAS, tym gorzej dla nas

autor: Sebastian Stodolak17.03.2017, 09:00
Krajowa Administracja Skarbowa ma w zamierzeniu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, być bezwzględna wobec tych, którzy próbują wziąć to, co należy do narodu polskiego.

Krajowa Administracja Skarbowa ma w zamierzeniu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, być bezwzględna wobec tych, którzy próbują wziąć to, co należy do narodu polskiego.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Każdy rząd marzy o tym, by ściągalność podatków wynosiła 100 proc. Czy byłoby to pożądane? W warunkach, które stwarza nasz system podatkowy – nie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • karo(2017-03-21 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    mając do wyboru sprawny KAS lub gangi liczące zyski z karuzel VAT, zagraniczne korporacje wyciągające zyski z Polski do rajów podatkowych, wybieram KAS

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-03-20 10:10) Zgłoś naruszenie 01

    Większość komentujących to jednak nieumiejące czytać ze zrozumieniem zakute łby. Autor pisze o tym, że dociskanie ludzi za wszelką cenę odbije się w końcu i na Was. Rykoszetem dostanie wiele osób, którym się to nie należy. Bez sensu jest rozbudowywać aparat państwowy, zaostrzać prawo i inwigilować wszystko i wszystkich, gdy po prostu można zmienić stawki podatkowe i obniżyć ZUS. Ale to wymaga znajomości tematu, który dla większości jest za trudny. Z Morawieckim i Kaczyńskim włącznie.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-03-19 13:43) Zgłoś naruszenie 50

    ja wohl wuju axel !

    Odpowiedz
  • A(2017-03-19 09:22) Zgłoś naruszenie 40

    Nie doszedłem nawet do połowy tych bzdur. Z ludźmi o takim podejściu jak autor tekstu nigdy nie zbudujemy w tym kraju czegoś dobrego. Brakuje jeszcze peanów kierowanych pod adresem Escobara.

    Odpowiedz
  • System Podatkowy ...To Był Nasz ....(2017-03-18 16:35) Zgłoś naruszenie 40

    Jak się bezproblemowo doiło VAT. Ech mijają te czasy gdzie NIKT tego nie dochodził, nie zwalczał ani nie ścigał - bo i szkodliwość społeczna znikoma, a i Sąd nie jarzył co to ten VAT należny, a co naliczony i aby klepnąć bele rozstrzygnięcie. Ech Polska na psy schodzi i tyle powiem....

    Odpowiedz
  • Komputer 55(2017-03-18 08:28) Zgłoś naruszenie 11

    Nasza władza wie co to są podatki uczciwe nie, raczej daleko im do tego.Zastanawia mnie podejście człowieka przy władzy że płacący podatki to złodzieje i kombinatorzy.Jak to jest z tym prawem na zachodzie czy tam są łapacze w urzędach skarbowych.To co miesięczne prostowanie prawa na kolanie abyś coś nie opodatkowanego nie dostał.Co opadatkować to jest ciągła walka ,urzędnika on śni po nocach że jest okradany.

    Odpowiedz
  • Komputer 55(2017-03-18 08:16) Zgłoś naruszenie 21

    Umysł przyswaja to co jemu się podoba,to czego on oczekuje,czytając wpisy można poznać jaki jest poziom uczciwości. Co chciał przekazać autor to przekracza czasem ludzki intelekt.

    Odpowiedz
  • czyjemedia(2017-03-18 08:10) Zgłoś naruszenie 21

    Axel dobrze wie komu mamy płacić podatki a komu nie - czy tak trudno zrozumieć ?

    Odpowiedz
  • lechita(2017-03-17 22:21) Zgłoś naruszenie 12

    Pan Morawiecki jest rasowym bankowcem, który myśli jak zabrać ludziom jak najwięcej, jego myślenie nie dopuszcza myśli, ze obywatel sam najlepiej wie jak dobrze wykorzystać swoje pieniądze i na co je wydać. Pan Morawiecki chce decydować o wszystkim- istny socjalizm. W związku z tym uważam, że jest to kolejna utopia zniewalająca naród. Pan Morawiecki chwali się ile to podatków więcej wpłynęło do kasy państwa, a ja się pytam Pana Morawieckiego, kiedy obniży podatki, kiedy obywatelowi zostanie więcej pieniędzy w kieszeni? W złym kierunku idziecie panowie robiąc z własnego narodu dzieci specjalnej troski. Ja uważam, że to właśnie Wy politycy potrzebujecie wstrząsu i kija by przejrzeć na oczy, chyba, że te destrukcyjne działania są celowe

    Odpowiedz
  • Bert(2017-03-17 17:27) Zgłoś naruszenie 70

    To jawny sabotaż. Czas wyrugować z rynku medialnych sabotażystów

    Odpowiedz
  • Bert(2017-03-17 14:43) Zgłoś naruszenie 61

    DGP jest w 1/2 springerowską szczekaczką. Piszę o tym od lat. Widać, że niemiecka, liberalna i postkomunistyczna propaganda nasiliła ofensywę propagandową do niespotykanych nigdy rozmiarów, nigdy jeszcze polski odbiorca nie był zalany taką górą samego kłamstwa i instrukcji sabotażowych i chyba już najwyższy czas żeby nasze państwo zaczęło coś z tym robić.

    Odpowiedz
  • bozena(2017-03-17 13:51) Zgłoś naruszenie 01

    Panie Morawiecki najprościej będzie obniżyć VAT i wówczas nie będzie się nikomu opłacało występować jego zwrot bo teraz tylko małe firmy w pocie czoła wypracowują wpływy dla budżetu Państwa.

    Odpowiedz
  • Matka polka50+(2017-03-17 13:16) Zgłoś naruszenie 12

    Panie Sebastianie bardzo podobał mi się Pana artykuł. Kapitalizm to system spekulacyjny firmy to wiedza ale w tej grze ważna jest RÓWNOWAGA. W biznesie, finansach tez, w końcu "KAPITALIZM TO KRWIOZERCZA WALKA O BYT" I TO JEST PRAWDA.PROSZĘ O WIĘCEJ TAKICH CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW O TEMATYCE EKONOMICZNEJ dawno nie czytałam tak trafnego ujęcia tematu.

    Odpowiedz
  • hehe(2017-03-17 12:48) Zgłoś naruszenie 255

    Złodzieje wszystkich krajów łączcie się...

    Odpowiedz
  • otco(2017-03-17 12:46) Zgłoś naruszenie 30

    W komunie podatków nie płacił nikt . Państwo samo brało ile chciało..

    Odpowiedz
  • takijeden(2017-03-17 12:39) Zgłoś naruszenie 3010

    Przeczytałem tekst i sądziłem, ze są to cytaty z mowy obrończej złapanego przestępcy narkotykowego: piorącego brudne pieniądze, złodzieja samochodów czy wyłudzającego VAT słupa. Jednak nie. Okazuje się, że w tzw. Gazecie Prawnej P R A W N E J. pojawia się tekst, że należy oszukiwać ( wystawiać lewe faktury, kupować lewe faktury, wyłudzać VAT, wpisywać nieponiesione koszty.... itd. Autor sugeruje, że podatki to płacą frajerzy. "Normalni" oszukują. Quo Vadis Redakcjo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hehe(2017-03-17 12:38) Zgłoś naruszenie 222

    Przecież prawnicy nie zarabiają na tych , którzy przestrzegają prawa ale na tych co nie przestrzegają... więc do czego będą zachęcać ?

    Odpowiedz
  • hehe(2017-03-17 12:17) Zgłoś naruszenie 202

    Jak tu wymanipulować, żeby zmanipulować...

    Odpowiedz
  • 20mld(2017-03-17 12:08) Zgłoś naruszenie 40

    Budżet państwa jest nasz i w części UE

    Odpowiedz
  • jj(2017-03-17 11:07) Zgłoś naruszenie 1412

    Pierwszym krokiem oszczędności jakie Rząd powinien podjąć to zaprzestać wszelkich zakupów Gazety Prawnej z państwowych pieniędzy i zakazać jej sprzedaży w państwowych firmach.

    Odpowiedz