Odliczenia VAT. Bez skanów i zrzutów z Portalu Podatkowego się nie obędzie

autor: Łukasz Zalewski09.03.2017, 07:41; Aktualizacja: 09.03.2017, 07:47
Problem pojawił się z początkiem tego roku, odkąd urzędy skarbowe uzyskały możliwość wykreślania podmiotów z rejestru podatników czynnych VAT.

Problem pojawił się z początkiem tego roku, odkąd urzędy skarbowe uzyskały możliwość wykreślania podmiotów z rejestru podatników czynnych VAT.źródło: ShutterStock

Kto chce mieć pewność, że on sam i jego kontrahenci są płatnikami VAT, musi przy każdej transakcji sprawdzać rejestr podatników na stronie Portalu Podatkowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • patrykabramowicz(2017-03-10 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Podatnikami a nie płatnikami!!!??? Organy egzekucyjne określone w ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1619, z późn. zm.21)) oraz komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów - art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług.

    Odpowiedz
  • Paweł W.(2017-03-09 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    "Problem pojawił się z początkiem tego roku, odkąd urzędy skarbowe uzyskały możliwość wykreślania podmiotów z rejestru podatników czynnych VAT. Jak pisaliśmy w DGP, w samym tylko styczniu i lutym z rejestru podatników czynnych VAT wyrzuconych zostało ponad 22,3 tys. podmiotów. Wśród nich nie tylko oszuści, ale i firmy legalnie działające (np. aż 12 938 wykreślonych to podmioty, które legalnie zawiesiły biznes, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej)." Po pierwsze US miały możliwość wykreślania podatników z rejestru VAT przynajmniej od czau istnienia nowej ustawy o VAT z 2004 r. (patrz atr. 96 ustawy). Po drugie - skąd Państwo posiadają dane, że prawie 13 tysięcy podmiotów podmioty z zawieszona działalnością?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane