"E-faktury przynoszą oszczędności firmie"

20.05.2010, 03:00

Trzy pytania do JOANNY RUDZKIEJ, doradcy podatkowego w kancelarii Ożóg i Wspólnicy - Konsekwencją wprowadzenia e-fakturowania są dla przedsiębiorcy duże oszczędności związane ze zmniejszeniem kosztów oraz usprawnieniem samego procesu wystawiania faktur. Zawsze warto rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza w czasie kryzysu, gdy szukamy oszczędności.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Redi(2010-06-29 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego jest tyle szumu o te faktury? Tak czy inaczej ktoś musi ją wydrukowac. Tylko pytanie kto? Wystawca ma obowiązek wystawic FVAT i dostarczyc do klienta. Czy jest to forma papierowa czy elektroniczna to jest to decyzja odbiorcy faktury. Ponadto, jak dostarczyc księgowej częśc faktur na dyskietce, a częśc w teczce. Albo wszyscy wystawiają faktury elektroniczne i działamy tylko i wyłącznie wirtualnie albo działa wszystko po staremu. Nie rozumiem tego szumu wielkiego na temat tych faktur. Nagle wszyscy strasznie chronią środowisko czy tylko schodzą ładnie z kosztów. Podobnie jak z reklamówkami w sklepach, hyhy. Tacy ekolodzy wszyscy normalnie, a markety dziennie produkują miliony gazetek, które idą do kosza, a wszystko i tak jest pakowane w worki foliowe i butelki PET. Dlaczego nikt nie mówi, żeby wrócic do butelek szklanych i szarego papieru. To jest chyba ekologia, może bardziej ochrona środowiska. Także nie róbcie tyle sztucznego na temat, który i tak nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, a tylko jest dobrą metodą oszczędności w dużej firmie. Tutaj ekologia nabiera trochę innego znaczenia czyli zrzucenie kosztów na przeciwnika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane