Przedsiębiorca, który wykorzystuje w działalności samochód, w zależności od jego rodzaju musi brać pod uwagę konieczność rozliczenia kilku rodzajów podatków – PIT, VAT, podatku od środków transportowych.

Czy rozliczyć koszty prywatnego auta osobowego

Przedsiębiorca używa we własnej działalności prywatnego samochodu osobowego, który nie jest środkiem trwałym w jego firmie. Czy ma prawo do ujęcia w firmowych kosztach wydatków związanych z używaniem tego samochodu?

Czy obowiązuje limit wydatków na samochód

Przedsiębiorca świadczący usługi projektowania wnętrz używa prywatnego samochodu do dojazdu do klientów. Czy odliczenie wydatków na używanie samochodu jest limitowane?

Czy wydatki na opony zimowe są kosztem podatkowym

Podatnik zakupił dwa nowe komplety opon do dwóch samochodów, które amortyzuje w ciągu roku. Czy cena zakupu opon zimowych jest kosztem podatnika?

Czy nieużywany samochód można amortyzować

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą wprowadził do ewidencji środków trwałych samochód osobowy. W ostatnim czasie nie korzysta z samochodu i przechowuje go w garażu. Czy może kontynuować odpisy amortyzacyjne?

Czy istnieje prawo do odliczenia VAT od zakupu paliwa

Podatnik niedawno założył firmę. Wprowadził do ewidencji środków trwałych samochód osobowy. Czy może odliczać VAT od paliwa kupowanego do tego samochodu?

Czy rata leasingowa stanowi koszt przedsiębiorcy

Przedsiębiorca korzysta w firmie z samochodu na podstawie umowy leasingu. Czy spłacane raty leasingowe są kosztem?

Czy składka ubezpieczeniowa jest kosztem

Przedsiębiorca zawarł umowę ubezpieczenia autocasco. Wartość samochodu wynosi 50 tys. zł, a koszt ubezpieczenia to 10 proc. wartości auta. Czy taka składka ubezpieczeniowa jest kosztem?

Czy przedsiębiorca zapłaci podatek od samochodu

Przedsiębiorca zakupił do rozwożenia towaru samochód dostawczy. Czy musi płacić podatek od środków transportowych?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć używanie auta w firmie
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania