Czy kredyt można wybrać w drugim roku

Podatnik we wrześniu 2009 r. rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej. Opodatkowany jest na ogólnych zasadach. Dopiero teraz dowiedział się, że przysługuje mu kredyt podatkowy. Czy może jeszcze z niego skorzystać?

Czy kredyt podatkowy jest oprocentowany

Podatnik chce skorzystać z kredytu podatkowego. Obawia się jednak, że okresowe zwolnienie z opłacania zaliczek będzie się wiązało z ich zapłatą wraz z odsetkami. Czy kredyt podatkowy podlega oprocentowaniu?

Czy druga firma pozbawia korzyści w PIT

Podatnik w tym roku rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej. W 2011 roku chce skorzystać z kredytu podatkowego. W 2008 roku przez kilka miesięcy był wspólnikiem spółki cywilnej. Czy przedsiębiorca jest pozbawiony korzyści wynikającej z kredytu podatkowego?

Czy preferencja dotyczy również ryczałtowców

Podatnik od stycznia prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem. Czy w przyszłym roku może skorzystać ze zwolnienia z opłacania podatku?

Czy kredyt podatkowy wykazuje się w PIT

Podatnik w tym roku korzystał z kredytu podatkowego. Opodatkowany jest na ogólnych zasadach na formularzu PIT-36. Czy w zeznaniu rocznym wykazuje się kredyt podatkowy?

Czy przychód wpływa na kredyt podatkowy

Podatnik rozpoczął działalność opodatkowaną na zasadach ogólnych według skali podatkowej. Czy osiągnięty przychód wpływa na prawo korzystania ze zwolnienia z opłacania zaliczek?

Czy można stracić prawo do kredytu

Przedsiębiorca jest jednym ze wspólników spółki komandytowej, która złożyła wniosek o upadłość. Spółka korzystała z kredytu podatkowego. Czy upadłość firmy będzie miała wpływ na rozliczenia kredytu?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przedsiębiorcy mogą korzystać z kredytu podatkowego.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.