Producenci energii odzyskają zapłaconą akcyzę

01.07.2010, 09:45; Aktualizacja: 01.07.2010, 09:46

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że producenci energii elektrycznej mogą się ubiegać o zwrot akcyzy zapłaconej w latach 2006 – 2009.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • kaki(2010-07-01 11:07) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba poczekac co orzeknie Trybunal Konstytucyjny.

  Odpowiedz
 • wer(2010-07-01 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  A my? Odbiorcy finalni- tez odzyskamy kwote którą zapłaciliśmy za enegię elektryczną w części zwracanej przez Państwo z naszych podatków akcyzy? Czy pasożytnie związki zawodowe elektrowni będą znów wtedy tylko żądać wyższych płac i socjalu dla "biednych" nierobów któzy juz teraz dostają za nic nierobienie około 5000 zł netoo i mają zagwaranotowane zatrudnienie na okres 15 lat? Czy sądy będą łaskawe także dla nas - dla odbiorców finalnych i rzyznają nam zwrot kasy w części zwróconej akcyzy? A może posłowie to zrobią? Jeżeli tak się stanie że my konsumenci nie dostaniemy również jakąś rekompensatę za podwyżki energii któe były tłomaczone przez producentów jako wynikające z akcyzy, to będzie to wielką niesprawiedliwością i zaskarzone zostanie przez nowego RPO.

  Odpowiedz
 • a(2010-07-04 10:12) Zgłoś naruszenie 00

  może należałoby się zastanowić dlaczego teraz panstwo z naszych podatków musi zwracać? kto przygotowywał ustawy niezgodne z prawem europejskim?
  przecież sa konkretni ludzi którzy przygotowywali i podpisywali się pod projektami aktów prawnych i stwierdzali ze projekt jest zgodny z prawem UE. dlaczego ci ludzie nie poniosą odpowiedzialnosci finansowej? szacuje się ze 10mld trzeba będzie zwrócić więc jak to jest ze nikt nie posnosi odpowiedzialnosci?

  Odpowiedz
 • a(2010-07-04 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Jest tyle departamentów w MF ds podatków więc niech ktos wytłumaczy jak mozna takie buble typu ustawa akcyzowa przygotowywać. wczesniej był zwrot akcyzy od sam. osob. , potem zwrot od olejów smarowych. ktoś to przecież przygotowywał te buble ktoś akcpeptował rozwiązania prawne. podobnie było w ustawie VAT...teraz okazało się że 500zl za karte pojazdu też niezgodne z prawem UE ale samorządy nie zwracają bo nie mają z czego..no kto w koncu wezmie się za tych którzy tworza buble

  Odpowiedz
 • 111(2011-01-11 22:28) Zgłoś naruszenie 00

  komu państwo zwróci akcyze
  koncerną zgranicznym którzy wogóle nie zapŁacili ani grosza
  trzeba się zastanowić czy nie zrobić bubla i nie zebrać się i wogóle nie pŁacić
  za energie elektryczną polski prąd a akcyza jest.
  czy panie pawlak sprzedaŁ
  beskidzka energetyka
  enion
  turon
  a obywatel pŁaci
  czy urząd skarbowy i jednostki kontrolne spią
  kiedy obiekty strategiczne się sprzedaje
  jak minister Pawlak spi to niech zajmie się inną dziedziną
  i nigdy przy takiej kombinacji budziet państwa będzie miaŁ zysk

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane