Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak urzędy skarbowe walczą z oszustami podatkowymi?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Liderem w kreatywnych sposobach walki z oszustwami podatkowymi są Włosi. W latach 90. popularnym sposobem było nałożenie na obywateli obowiązku pobierania paragonów fiskalnych. Klient z zakupami mógł być skontrolowany przez policję podatkową w promieniu kilku metrów od sklepów. Za brak paragonu wystawiano mandaty. Włosi odstąpili od tego systemu m.in. pod naciskiem obrońców praw człowieka krytykujących kontrole za zbytnią ingerencję w prywatność.
Liderem w kreatywnych sposobach walki z oszustwami podatkowymi są Włosi. W latach 90. popularnym sposobem było nałożenie na obywateli obowiązku pobierania paragonów fiskalnych. Klient z zakupami mógł być skontrolowany przez policję podatkową w promieniu kilku metrów od sklepów. Za brak paragonu wystawiano mandaty. Włosi odstąpili od tego systemu m.in. pod naciskiem obrońców praw człowieka krytykujących kontrole za zbytnią ingerencję w prywatność. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jan
  2014-12-21 15:51:33
  Witam i Pytam z kim chcą walczyć Urzędy Skarbowe ? Chyba że z nami ludźmi którzy pracują często od 8-12 godzin za marne 1500 -2000 zł , Na pewno nie z firmami które sprytnie z pomocą swych księgowych ukrywają to co maja do ukrycia a o kontrolach z US wiedzą już wcześniej skąd...?
  0
 • Wolfram
  2014-12-22 10:52:04
  No i we Włoszech bezrobocie zaczyna bardziej rosnąć niż w Polsce, podatki są tak wysokie, że ludzie nie wiedzą jak
  robić nawet bokami. Firmy cienko przędą. Przykładu Włoch do naśladowania jak raz bym nie polecał. Najlepsze, co może zrobić mądry rząd ustalić stawki podatkowe w takiej wysokości, by uwzględniały możliwości zarobkowe obywateli danego kraju. Bogate społeczeństwa mogą sobie bulić i 60% ale te na dorobku, gdzie ludzie często muszą zaczynać od 0 a kredyty bankowe to kanał, oscylacja 10-20% jest najlepszym rozwiązaniem. Tylko skąd taki rząd wziąć.
  0
 • użendnik
  2014-12-21 20:34:10
  Janie wiesz skąd wiedzą. Bo tak nakazuje ustawa. Na 7 dni przed kontrolą ma się obowiązek podać co jak gdzie i kiedy... To zmiana od kilku lat w ramach "przyjaznego państwa". Aby urzędnicy np. szukający nielegalnych osób, nielegalnych towarów, ewentualnie nieprawidłowości z metanem w kopalniach nie zaskakiwali naszego ciemiężonego przedsiębiorcę, który dał Ci wymarzona pracę, o której wspominasz
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej