statystyki

Edukacja za granicą nadal bez PIT

autor: Agnieszka Pokojska02.11.2016, 07:22; Aktualizacja: 02.11.2016, 08:14
studia student

Nowe rozporządzenie obejmie większą grupę osóbźródło: ShutterStock

Stypendyści programu Erazmus+ nadal nie będą płacić daniny – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia. Minister finansów zaniecha poboru PIT od przychodów z tego tytułu osiąganych do końca 2018 r.

Tym samym przedłuży rozwiązanie przewidziane w obecnym rozporządzeniu.

Chodzi o stypendia wypłacane w ramach programu Erasmus+ przeznaczone na wyjazdy zagraniczne (mobilność) m.in. studentów i pracowników uczelni, a także kadry i uczniów innych szkół oraz kadry przedszkolnej. Zaniechanie poboru dotyczącej części przekraczającej dochody zwolnione od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 23a lit. a ustawy o PIT.

Niezależnie od tego nowe rozporządzenie obejmie większą grupę osób. Minister zaniecha poboru PIT od stypendiów osób przyjeżdżających do Polskie ze wszystkich państw partnerskich uczestniczących w programie Erasmus+. Dziś bowiem przyjeżdzający z krajów, z którymi Polska nie zawarła umów o unikaniu opodatkowania (np. z Kenią, Ghaną, Gwatemalą, Kambodżą, Paragwajem) nie muszą płacić podatku dochodowego od osób fizycznych w naszym kraju. 


Pozostało 13% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane