statystyki

Edukacja za granicą nadal bez PIT

autor: Agnieszka Pokojska02.11.2016, 07:22; Aktualizacja: 02.11.2016, 08:14
studia student

Nowe rozporządzenie obejmie większą grupę osóbźródło: ShutterStock

Stypendyści programu Erazmus+ nadal nie będą płacić daniny – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia. Minister finansów zaniecha poboru PIT od przychodów z tego tytułu osiąganych do końca 2018 r.

Tym samym przedłuży rozwiązanie przewidziane w obecnym rozporządzeniu.

Chodzi o stypendia wypłacane w ramach programu Erasmus+ przeznaczone na wyjazdy zagraniczne (mobilność) m.in. studentów i pracowników uczelni, a także kadry i uczniów innych szkół oraz kadry przedszkolnej. Zaniechanie poboru dotyczącej części przekraczającej dochody zwolnione od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 23a lit. a ustawy o PIT.

Niezależnie od tego nowe rozporządzenie obejmie większą grupę osób. Minister zaniecha poboru PIT od stypendiów osób przyjeżdżających do Polskie ze wszystkich państw partnerskich uczestniczących w programie Erasmus+. Dziś bowiem przyjeżdzający z krajów, z którymi Polska nie zawarła umów o unikaniu opodatkowania (np. z Kenią, Ghaną, Gwatemalą, Kambodżą, Paragwajem) nie muszą płacić podatku dochodowego od osób fizycznych w naszym kraju. 


Pozostało jeszcze 13% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane