Sejm za powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej

21.10.2016, 10:38; Aktualizacja: 21.10.2016, 11:34
Sejm, który wznowił obrady

Sejm wznowił obradyźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Powołanie Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować obecną Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej, zakłada ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, którą uchwalił w piątek Sejm.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • skarbowiec(2016-10-21 16:59) Zgłoś naruszenie 334

    Orkiestra gra, lecz ten Titanic właśnie uderzył w górę lodową. Jak mawiał Grek Zorba - to będzie piękna katastrofa. I skąd ONI teraz wezmą pieniądze na 500+, Mieszkanie+, Koryto+, tj. utrzymanie tych wszystkich Misiewiczów? Nowy, zweryfikowany ideologicznie twór o ogromnych kompetencjach (polecam lekturę projektu tego gniota, ups, sorry - ustawy) - KAS kolbami każdemu do drzwi załomocze i odbierze co jego...

    Odpowiedz
  • Madzia(2016-10-22 11:05) Zgłoś naruszenie 241

    Przecież ta ustawa ma tylko jeden cel wywalić z roboty maksymalnie dużo celników celników i skarbowców niepoprawnych ideologicznie i w to miejsce przyjąć swoich Misiewiczów i jemu podobnych. Problem tylko w tym ,że w urzędach skarbowych i celnych trzeba rzetelnie PRACOWAĆ, a młodym działaczom partyjnym z PIS nie za bardzo się chce to robić. Zobaczymy za rok dwa jak działa "dobra zmiana" w skarbowości.

    Odpowiedz
  • but(2016-10-21 15:38) Zgłoś naruszenie 150

    policja cba cbs abw tez olaczyc, brak wspolpracy wymiany informacji itd

    Odpowiedz
  • opinia z 22.10.2007 prof. dr hab. Wł. Nykiel(2016-10-22 07:32) Zgłoś naruszenie 141

    Pozbawianie pracy szerokich rzesz pracowników w drodze ustawowej może być też uznane za naruszenie zasady demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej. Jeżeli Konstytucja gwarantuje niektóre szczegółowe uprawnienia pracownicze, to tym bardziej należy z niej wyprowadzać ochronę prawa do pracy w omawianym znaczeniu, bez której dalsze uprawnienia tracą swój sens. Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę podlega kontroli sądowej, podczas gdy wygaśnięcie ustawowe nie jest niczym ograniczone. Nie łączy się ono też z żadnymi kryteriami, na podstawie których będą wybierani pracownicy do dalszego zatrudnienia.

    Odpowiedz
  • urzędnik(2016-10-22 11:18) Zgłoś naruszenie 140

    Jest to kolejne osłabienie administracji, która zajmowała się ściganiem przestępstw i wykroczeń podatkowych.Kto z pracowników będzie chciał się narażać jak będzie wiedział,że włada wygasza mu umowę o pracę?.Dobra zmiana???????

    Odpowiedz
  • Ert(2016-10-21 21:22) Zgłoś naruszenie 138

    Im szybciej zawali się budżet, tym lepiej dla Polski, tragiczne rządy PiS będą krócej trwały, dzięki ustawie o KAS rząd szybciej się wyłoży

    Odpowiedz
  • celniczka(2016-10-23 12:14) Zgłoś naruszenie 90

    Tylko jak Franza przenosili z SB do UOP to była komisja weryfikacyjna i Franz mógł przed nią stanąć i przedstawić swoje stanowisko, choć jak Franz mówił i za komuny i za Solidarności w komisjach byli i są Ci sami ludzie. Teraz celników i skarbowców pozbawi się pracy bez żadnej komisji , tylko w wyniku arbitralnej decyzji politycznych pełnomocników Ministra Finansów na dane województwo. Drogi odwoławczej nie ma , dowodów żadnych przedstawiać nie trzeba, pełna demokracja po polsku. Ciekawa jestem w którym europejskim kraju tak traktuje się urzędników i funkcjonariuszy, którzy przepracowali i odsłużyli 27 lat w wolnej Polsce.

    Odpowiedz
  • były inspektor(2016-10-22 10:18) Zgłoś naruszenie 50

    Idzie NOWE wraca STARE.Do roku 1983 była już podobna administracja a nazywała się Okręgowy Zarząd Dochodów Państwa i Kontroli Finansowej i wszystkie służby były razem- tylko inaczej nazywały się.Np:kontrola podatkowa,kontrola dewizowa, szczególny nadzór podatkowy,kontrola finansowa itd.

    Odpowiedz
  • Bert(2016-10-21 22:29) Zgłoś naruszenie 56

    PIS bierze na siebie odpowiedzialność za bardzo ryzykowne niepotrzebne zmiany, które podsunęli mu ludzie poprzedniej ekipy. I przez jakieś dwa,trzy lata, zanim ten nowy bałagan się utrzęsie może liczyć tylko na łut szczęścia oraz szybki refleks w korygowaniu błędów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Człowiek(2016-10-22 15:31) Zgłoś naruszenie 40

    Jerzyk: Panie poruczniku, co teraz będzie? Franz: Nic, będzie tak samo... albo lepiej...

    Odpowiedz
  • dziki(2016-10-24 07:43) Zgłoś naruszenie 10

    Jeden wielki SKANDAL z wprowadzeniem ustawy w takim kształcie!!!!

    Odpowiedz
  • arkadi(2017-01-04 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Obserwowałem fatalną dyscyplinę UKS szczególnie na początku jej powstania wyjazd do pracy zawsze opożniony o godz a powrót o 2 godz wczesniej - nie mogłem zrozumieć dlaczego nikt nie zauważył tego faktu który się ciągnął latami.

    Odpowiedz
  • celnik(2016-10-24 08:15) Zgłoś naruszenie 02

    Ale bełkot! No i co się takiego stanie świat się zawali od 01-01-2017r. bo nazwę zmienią? Ludzie trochę rozumu i pokory jak to cholerstwo się będzie nazywało nieważne i tak ktoś musi podatki ściągać tak było jest i będzie !!! Tak, tak wszystkich zwolnią i sam minister będzie się tym jednoosobowo zajmował...... pomyślcie trochę to nie boli...

    Odpowiedz
  • BBN(2017-01-04 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    B. dobra zmiana UKSy nie pracowały nalezycie masę uchybień i złych decyzji a także brak dyscypliny pracy kontrolerów --widziałem ich wszędzie tylko nie w pracy w sklepach na zakupach a takze w domach w godzinach swych zajęć zamiast w Urzędzie a czasami u rodzica ponad 20 lat próżności i strat tej służby , gdy w tvp usłyszałem ,że UKS przynosi większe koszty niż zyski. Zmiana absolutnie potrzebna pogonić do pracy .

    Odpowiedz