statystyki

W podatku od gier nie ma kosztów

autor: Agnieszka Pokojska26.09.2016, 07:38; Aktualizacja: 26.09.2016, 08:54
telefon, konsument

Spółka chciała się upewnić, czy może odprowadzać podatek od gier od wpływów pomniejszonych o wynagrodzenie firmy A.źródło: ShutterStock

Przychodu z loterii audiotekstowej nie pomniejsza się o poniesione wydatki – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

Z pytaniem wystąpiła spółka, która chciała urządzić loterię audiotekstową. Zamierzała zarabiać na połączeniach telefonicznych i SMS-owych. Do pomocy chciała zatrudnić inną firmę (A), która jako wynagrodzenie miała otrzymywać część wpływów z loterii.

Spółka chciała się upewnić, czy może odprowadzać podatek od gier od wpływów pomniejszonych o wynagrodzenie firmy A. To oznaczałoby, że od przychodów z loterii odliczałaby koszty tego wynagrodzenia.

Nie zgodził się z tym dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie. Wyjaśnił, że podstawą opodatkowania podatkiem od gier jest przychód. Przyznał, że ustawa o grach hazardowych nie definiuje tego pojęcia, ale – jak wskazał – odsyła do przepisów podatkowych. Zgodnie z ustawą o CIT przychód to w szczególności otrzymane pieniądze, wartości pieniężne. Dlatego daninę od gier należy odprowadzić od całkowitych wpływów spółki z tytułu połączeń telefonicznych i SMS-owych, bez pomniejszenia o kwoty pobrane przez firmę A – wyjaśnił dyrektor.


Pozostało jeszcze 13% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane