Zwrot VAT, nawet gdy nie ma sprzedaży

autor: Bogdan Świąder28.11.2008, 09:14; Aktualizacja: 28.11.2008, 12:14

ZMIANA PRAWA - Zwrot VAT na rachunek bankowy przysługuje również, gdy w następnym okresie rozliczeniowym podatnik nie wykona czynności opodatkowanych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • alf(2008-11-28 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    tej, a czym umotywować? Niezgodnością z dyrektywą czy potrzebąi posiadania pieniędzy?

    Odpowiedz
  • Papa_Noel(2008-11-28 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie 60? Gdy podatnik nie wykonał w okresie rozliczeniowym czynności opodatkowanych na terytorium kraju oraz czynności wymienionych w art. 86 ust. 8 pkt 1,podatnikowi przysługuje, na jego umotywowany wniosek złożony wraz z deklaracją podatkową, zwrot kwoty podatku naliczonego, podlegającego odliczeniu od podatku należnego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą na terytorium kraju lub poza tym terytorium, w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia(60 jeżeli złoży zabezpieczenie w urzędzie skarbowym)

    Odpowiedz
  • czytający-VAT(2008-11-28 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Co znaczy zapis art. 87 ust. 5a (zmiana) w tym wypadku?

    Odpowiedz
  • ss(2009-07-16 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie ze 180

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane