statystyki

KSR nr 10 określił zasady dotyczące ujęcia w księgach umów o partnerstwie

autor: Magdalena Sobczak05.09.2016, 09:38; Aktualizacja: 05.09.2016, 10:03
rachunek, podatki, księgowość, rozliczenie

rachunek, podatki, księgowość, rozliczenieźródło: ShutterStock

KRZYSZTOF MAKSYMIK: Standard można stosować także do aktywów i zobowiązań oraz przychodów i kosztów wynikających z innych umów, których przedmiotem jest wspólna, wieloletnia współpraca strony publicznej i prywatnej

Krajowy Standard Rachunkowości nr 10 „Umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi” został opublikowany 29 sierpnia 2016 r. w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów (poz. 63). Dlaczego został wydany?

Celem KSR jest określenie zgodnych z ustawą z 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1047) zasad wyceny i ujęcia w księgach rachunkowych oraz prezentacji i ujawnień w sprawozdaniu finansowym aktywów i zobowiązań oraz przychodów i kosztów wynikających z umów o partnerstwie publiczno-prywatnym w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy z 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 696) oraz umów koncesji na roboty budowlane lub usługi w rozumieniu art. 1 ust. 2 oraz art. 22 ustawy z 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 113).

Od kiedy należy stosować nowy standard?


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane