statystyki

Korekta wymaga powrotu do wcześniejszych rozliczeń

autor: Agnieszka Pokojska23.08.2016, 07:40; Aktualizacja: 23.08.2016, 10:12
Zasadniczo od 1 stycznia 2016 r. podatnicy dokonują korekty kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym otrzymają fakturę korygującą.

Zasadniczo od 1 stycznia 2016 r. podatnicy dokonują korekty kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym otrzymają fakturę korygującą.źródło: ShutterStock

Korektę kosztów spowodowaną błędnym naliczeniem składki ZUS oraz podatku od nieruchomości należy przeprowadzić wstecz – wyjaśnił dyrektor bydgoskiej izby.

Z pytaniem wystąpiła firma, która odkryła u siebie błędy naliczone w składce wypadkowej i podatku od nieruchomości. Pierwszy powstał w związku ze zmianą liczby osób poszkodowanych w wypadkach oraz pracujących w warunkach zagrożenia. W drugim wypadku zaważyła zmiana klasyfikacji gruntów i budynków. Spółka skorygowała więc rozliczenia, na skutek czego powstały u niej nadpłaty w składkach i podatku.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane