statystyki

Korekta wymaga powrotu do wcześniejszych rozliczeń

autor: Agnieszka Pokojska23.08.2016, 07:40; Aktualizacja: 23.08.2016, 10:12
Zasadniczo od 1 stycznia 2016 r. podatnicy dokonują korekty kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym otrzymają fakturę korygującą.

Zasadniczo od 1 stycznia 2016 r. podatnicy dokonują korekty kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym otrzymają fakturę korygującą.źródło: ShutterStock

Korektę kosztów spowodowaną błędnym naliczeniem składki ZUS oraz podatku od nieruchomości należy przeprowadzić wstecz – wyjaśnił dyrektor bydgoskiej izby.

Z pytaniem wystąpiła firma, która odkryła u siebie błędy naliczone w składce wypadkowej i podatku od nieruchomości. Pierwszy powstał w związku ze zmianą liczby osób poszkodowanych w wypadkach oraz pracujących w warunkach zagrożenia. W drugim wypadku zaważyła zmiana klasyfikacji gruntów i budynków. Spółka skorygowała więc rozliczenia, na skutek czego powstały u niej nadpłaty w składkach i podatku.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane