Wydatki poniesione w Irlandii będą kosztem w Polsce

autor: Em24.11.2008, 11:55

Ponoszone przez polskiego przedsiębiorcę wydatki związane z jego pobytem w Irlandii odnoszą się do uzyskiwanego przez niego przychodu, nie są wymienione jako wyłączone z kosztów uzyskania przychodu i dlatego w całości mogą stanowić koszty funkcjonowania jego firmy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • alhambra(2008-11-25 17:49) Zgłoś naruszenie 00

  MM -> dokładnie...
  lata świetlne miną zanim się organy zaczną sensownie wypowiadać.

  Odpowiedz
 • MM(2008-11-25 08:52) Zgłoś naruszenie 00

  Zarówno odpowiedź Izby jak i komentarz eksperta nie zwraca uwagi na fakt, że taka działalność może zostać uznana za działalność prowadzoną poprzez zakład położony w Irlandii i dochód z tej działalności może podlegać opodatkowaniu w Irlandii (a nie w Polsce). Fakt, że podatnik nie otworzył własnego gabinetu i wystawia rachunki z Polski nie jest tutaj rozstrzygający (wszak ginekolog musi świadczyć swoje usługi w jakimś gabinecie) - Komentarz do Modelowej Konwencji OECD zwraca uwagę na fakt, że podatnik nie musi nawet dysponować tytułem prawnym do placówki by mogła zostać ona uznana za zakład. Podejrzewam, że podatnik w tym przypadku miał prawo dysponować gabinetem działaljącym na terenie Irlandii i w zależności od tego czy można go uznać za stały (istniejący odpowiednio długo) oraz od swobody dysponowania nim będzie można będzie stwierdzić czy podatnik prowadził działalność w Irlandii poprzez położony tam zakład czy też nie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane