statystyki

Prawo celne: Mniej czasu na wniosek o odroczenie płatności

17.08.2016, 07:17; Aktualizacja: 17.08.2016, 08:36
rachunek, podatki, księgowość, rozliczenie

Zgodnie z nowymi przepisami prośbę o odroczenie trzeba będzie złożyć w terminie trzech dni roboczych od dnia otrzymania powiadomienia o długu celnym.źródło: ShutterStock

Czas złożenia wniosku o przesunięcie terminu płatności należności celnych zostanie skrócony z 10 dni do trzech – wynika z rozporządzenia skierowanego do podpisu ministra.

Będzie to dotyczyć tylko przypadku, o którym mówi art. 110 lit. a Unijnego Kodeksu Celnego. Chodzi o jednorazowe odroczenie płatności należności celnych. W praktyce ma to zastosowanie w sytuacjach losowych.

Zgodnie z nowymi przepisami prośbę o odroczenie trzeba będzie złożyć w terminie trzech dni roboczych od dnia otrzymania powiadomienia o długu celnym.

Niezależnie od tego unijny kodeks przewiduje dwie inne możliwości odraczania płatności – gdy wniosek zostanie złożony jeszcze przed powstaniem należności celnych. Mają one zastosowanie w procedurze uproszczonej i standardowej.


Pozostało jeszcze 38% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane