statystyki

Prawo celne: Mniej czasu na wniosek o odroczenie płatności

17.08.2016, 07:17; Aktualizacja: 17.08.2016, 08:36
rachunek, podatki, księgowość, rozliczenie

Zgodnie z nowymi przepisami prośbę o odroczenie trzeba będzie złożyć w terminie trzech dni roboczych od dnia otrzymania powiadomienia o długu celnym.źródło: ShutterStock

Czas złożenia wniosku o przesunięcie terminu płatności należności celnych zostanie skrócony z 10 dni do trzech – wynika z rozporządzenia skierowanego do podpisu ministra.

Będzie to dotyczyć tylko przypadku, o którym mówi art. 110 lit. a Unijnego Kodeksu Celnego. Chodzi o jednorazowe odroczenie płatności należności celnych. W praktyce ma to zastosowanie w sytuacjach losowych.

Zgodnie z nowymi przepisami prośbę o odroczenie trzeba będzie złożyć w terminie trzech dni roboczych od dnia otrzymania powiadomienia o długu celnym.

Niezależnie od tego unijny kodeks przewiduje dwie inne możliwości odraczania płatności – gdy wniosek zostanie złożony jeszcze przed powstaniem należności celnych. Mają one zastosowanie w procedurze uproszczonej i standardowej.


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane