Wyłudzenia VAT: Eksperci podatkowi niejednoznacznie o propozycji konfiskaty rozszerzonej

25.04.2016, 16:56; Aktualizacja: 27.04.2016, 14:18
VAT

Premier Beata Szydło zapowiedziała w poniedziałek wprowadzenie rozwiązań prawnych dotyczących tzw. konfiskaty rozszerzonej.źródło: ShutterStock

Rzeczywistych wyłudzaczy VAT trudno namierzyć – zwraca uwagę ekspert podatkowy Ryszard Małkiewicz, komentując pomysł, by wobec wyłudzaczy VAT stosować konfiskatę rozszerzoną. Inny ekspert Mariusz Korzeb chwali fakt, że wyłudzeniami zaczynają się zajmować nie tylko służby podległe MF.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Doradca(2016-04-26 08:37) Zgłoś naruszenie 20

  System jest tak skonstruowany, że ostatni na tym cierpi. Słupy działają i nie ma szans, żeby ich złapać. Zakup sp. z o.o. z kilku letnią historią, przychodami to żaden problem - 3 m-ce wystarczy na istnienie i wyłudzanie vatu. Wszystkie patologie są urzędom doskonale znane i tylko ślepi ich nie widzą. Zaślepienie są z różnych powodów: łapówki, dla św. spokoju itd. Łatwiej ściągnąć podatek od firm uczciwych. Od nieuczciwych to niemożliwe!!! Przerzucanie odpowiedzialności na uczciwych podatników to szczyt hipokryzji US.

  Odpowiedz
 • m(2016-04-26 08:24) Zgłoś naruszenie 30

  ten vat zlikwidować, skoto cały czas sa z nim problemy, większosć tak naprawdę nic z niego nie ma poza papierologią i utratą zdrowia, ale na limuzyny rzadwe nowe drogie itp. wycieczki do USA musi być, wybierajcie dalej , na przykład p.p. Szydło gdzie mieszka i skad na to miala idac tym tokim rozumownia, to jest biznes dla „wielkich i wysoko postawionych’ widocznie

  Odpowiedz
 • qaduq(2016-04-25 19:32) Zgłoś naruszenie 61

  Wyłudzenia VAT to pochodna systemu podatkowego, a nie odwrotnie. Nikt w urzędach skarbowych nie jest materialnie zainteresowany natychmiastowym ściganiem nawet ewidentnych przekrętów. Po co? Poborca, czy teraz inspektor myśli, że wszystko wyczyta w komputerze. Nie ma nikogo, kto jednego dnia sprawdzi cała trasę podejrzanych faktur i zatrzyma sprawców. Slupy nadal pracują, a macherzy są nieuchwytni. Drugi problem, to odkładanie niektórym podatnikom zaległości niemal do końca terminu przedawnienia. Nikogo to nie interesuje. I ostatnie, ale wcale nie najmniej ważne. Po co wykrywać milionowe afery, jeżeli premia za to jest znikoma, a zagrożenie stanowiska pracy i życia niewspółmiernie duże. Przekrętów nie robią aniołki. Nawet nie Charliego.

  Odpowiedz
 • hiszpan(2016-04-25 17:33) Zgłoś naruszenie 52

  Zająć kazdemu kowalskiemu majatek i niech udowodni, ze nie jest terorysta ani nie wyłudza vat-u. Mogl przeciez zatankowac na stacji paliw ktora go nie odprowadzila. Kułakom i wyzyskiwaczom mówimy NIE.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane