Wiceszef MF: Chcemy wyższych kar za wystawianie fikcyjnych faktur [WYWIAD]

07.04.2016, 07:36; Aktualizacja: 07.04.2016, 07:36
Jasiński MF

Wiceszef MF: Chcemy wyższych kar za wystawianie fikcyjnych fakturźródło: Inne

Lepsza ściągalność podatków da budżetowi minimum 12 mld zł w 2017 r., 10 mld zł w 2018 r. i 8 mld zł w kolejnym - mówi PAP wiceszef MF Wiesław Jasiński. Dodaje, że jego resort postuluje także zmiany legislacyjne wprowadzające wyższe kary za wystawianie fikcyjnych faktur.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Gazda(2016-04-08 08:12) Zgłoś naruszenie 370

    W Polsce kradzież podatku VAT w Polsce może sięgać nawet 65 mld zł rocznie Tekst na stronie: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841005,zpp-luka-podatkowa-dot-vat-w-polsce-moze-siegac-nawet-65-mld-zl.html Przez ostatnie lat co rok przestępcy podatkowi okradali państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie a teraz zdziwienie ?

    Odpowiedz
  • Helena(2016-04-08 08:31) Zgłoś naruszenie 331

    ...współczesny min. Sienkiewicz określił ten Potop, jako rewiry szabru poszczególnych układów, a reszta to ch..., d... i kamieni kupa - rządy PO!

    Odpowiedz
  • seba(2016-04-09 11:49) Zgłoś naruszenie 150

    --Za Tuska i Kopacz łapali „słupy”, a przestępców mieli pod nosem.

    Odpowiedz
  • drekorter(2016-04-07 09:30) Zgłoś naruszenie 152

    Trzeba po prostu kontrolować "ŚNIADYCH" na twarzy handlu detalicznym na bazarach, jarmarkach, targach itp. Oni za nic nie płacą. Mają Fiskusa w dopie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • drwal(2016-04-09 11:50) Zgłoś naruszenie 150

    A dlaczego PO miałoby ścigać przestępców gospodarczych skoro na kampanie wyborcze odpalali im dole? Tym ściganiem co najwyżej mógłby zająć się jedynie prokurator Gacek i jemu podobni.

    Odpowiedz
  • nj(2016-04-10 02:08) Zgłoś naruszenie 90

    za takie przestepstwo konfiskata mienia i odsiadka 25lat minimum

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz