statystyki

Kod 73 jest właściwy dla zajęć zmniejszających dysproporcje w osiągnięciach edukacyjnych

autor: Agata Piłat14.03.2016, 10:55; Aktualizacja: 14.03.2016, 11:06
Podatki

Do czego służy kod 73źródło: ShutterStock

W materiale pomocniczym umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w kodzie 73 wymieniony jest projekt: „Programy rozwojowe szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszenie jakości kształcenia”. Jakiego typu zajęcia mają być ujmowane jako te „zmniejszające dysproporcje” w osiągnięciach edukacyjnych uczniów?

W obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Dotyczy on działań na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym. Ujmuje się w nim wydatki ponoszone m.in. na programy rozwojowe szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne ukierunkowane na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia. Chodzi o następujące rodzaje zajęć w ramach wyrównywania szans edukacyjnych uczniów:


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane