statystyki

Kod 73 jest właściwy dla zajęć zmniejszających dysproporcje w osiągnięciach edukacyjnych

autor: Agata Piłat14.03.2016, 10:55; Aktualizacja: 14.03.2016, 11:06
Podatki

Do czego służy kod 73źródło: ShutterStock

W materiale pomocniczym umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w kodzie 73 wymieniony jest projekt: „Programy rozwojowe szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszenie jakości kształcenia”. Jakiego typu zajęcia mają być ujmowane jako te „zmniejszające dysproporcje” w osiągnięciach edukacyjnych uczniów?

W obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Dotyczy on działań na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym. Ujmuje się w nim wydatki ponoszone m.in. na programy rozwojowe szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne ukierunkowane na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia. Chodzi o następujące rodzaje zajęć w ramach wyrównywania szans edukacyjnych uczniów:


Pozostało jeszcze 51% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane