statystyki

Samofakturowanie: Kiedy nabywca może sam wystawić dokument

autor: Kaj28.12.2015, 19:00
Faktura wystawiona przez nabywcę jest zwykłą fakturą rodzącą zwykle konsekwencje po stronie dostawcy towarów (usługodawcy) i ich nabywcy.

Faktura wystawiona przez nabywcę jest zwykłą fakturą rodzącą zwykle konsekwencje po stronie dostawcy towarów (usługodawcy) i ich nabywcy.źródło: ShutterStock

Zaskakująco rzadko polscy podatnicy stosują formułę fakturowania, która, jak się wydaje, znacząco upraszcza obowiązki administracyjne. Chodzi o samofakturowanie. Kiedy fakturę może wystawić nabywca, a nie dostawca (świadczący usługę)?

Samofakturowanie może być dokonywane zarówno w ramach określonych przez ustawodawcę w art. 106d ustawy o VAT, jak i poprzez wykorzystanie zwykłej konstrukcji upoważnienia.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane