statystyki

Warto zgłosić swoje uwagi do jednolitego pliku kontrolnego

30.11.2015, 07:22; Aktualizacja: 30.11.2015, 10:35

Od 1 lipca 2016 r. duzi przedsiębiorcy będą zobowiązani do udostępniania swoich danych księgowych w nowym formacie – tak zwanym jednolitym pliku kontrolnym (JPK). Wszystkich podatników obowiązek ten obejmie w 2018 r. Jak się do tego przygotować?

Wprowadzenie raportowania w JPK wynika ze zmian w ordynacji podatkowej, które wejdą w życie od 1 stycznia 2016 r. Dane w tym formacie raportowania będą musiały być wygenerowane zgodnie z określnymi przez Ministerstwo Finansów zasadami – tak zwaną strukturą logiczną JPK.

W połowie grudnia – według zapowiedzi MF – ma zostać opublikowana wstępna wersja struktury logicznej JPK wskazująca na zakres danych niezbędnych do wygenerowania tego pliku oraz relacje, w jakich dane te mają pozostawać względem siebie. Wersja ta miałaby podlegać ocenie przez przedsiębiorców i po zapoznaniu się z ich komentarzami w marcu 2016 r. ministerstwo miałoby opublikować (w formie rozporządzenia) finalną wersję struktury logicznej JPK.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane