statystyki

Warto zgłosić swoje uwagi do jednolitego pliku kontrolnego

30.11.2015, 07:22; Aktualizacja: 30.11.2015, 10:35

Od 1 lipca 2016 r. duzi przedsiębiorcy będą zobowiązani do udostępniania swoich danych księgowych w nowym formacie – tak zwanym jednolitym pliku kontrolnym (JPK). Wszystkich podatników obowiązek ten obejmie w 2018 r. Jak się do tego przygotować?

Wprowadzenie raportowania w JPK wynika ze zmian w ordynacji podatkowej, które wejdą w życie od 1 stycznia 2016 r. Dane w tym formacie raportowania będą musiały być wygenerowane zgodnie z określnymi przez Ministerstwo Finansów zasadami – tak zwaną strukturą logiczną JPK.

W połowie grudnia – według zapowiedzi MF – ma zostać opublikowana wstępna wersja struktury logicznej JPK wskazująca na zakres danych niezbędnych do wygenerowania tego pliku oraz relacje, w jakich dane te mają pozostawać względem siebie. Wersja ta miałaby podlegać ocenie przez przedsiębiorców i po zapoznaniu się z ich komentarzami w marcu 2016 r. ministerstwo miałoby opublikować (w formie rozporządzenia) finalną wersję struktury logicznej JPK.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane