Od 2009 roku na zgłoszenie spadku będzie sześć miesięcy

autor: Magdalena Majkowska13.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2008, 12:32

Termin na złożenie w urzędzie skarbowym zgłoszenia o nabycia spadku lub darowizny, od którego zależy zwolnienie z podatku najbliższej rodziny, zostanie wydłużony do sześciu miesięcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • hej(2008-10-13 06:26) Zgłoś naruszenie 00

    a co z Wałęsą, który nie zapłacił podatku od nieruchomosci? Jego inne prawo obiwiązuje?

    Odpowiedz
  • warszawiak(2008-10-13 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    super! a co z tymi ktorzy nie zmiescili sie w terminie 30 dni na skutek takiego zapisu (poprawionej) ustawy? dlaczego nie dokonano abolicji? jak mam w ciagu 30 dni od uprawomocnienia sie wyroku odebrac odpis postanowienia o nabyciu spadku i zaswiadczenie ze spoldzielni (wymagane do SD-Z1??? zenada!

    Odpowiedz
  • spadkobierca(2008-10-13 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    No i co z tego?... Kolejne pozorne ułatwienie. Po cholerę wogóle fiskusowi to zgłoszenie od spadku, jeżeli i tak się nie płaci podatku?... Ponadto przepisy nie regulują, jak to należy wypełnić, co należy wpisać w to zgłoszenie i jak to wycenić. Właśnie czekam na postanowienie sądu w sprawie nabycia spadku po mamie i będę się głowił, co z tego, co zostawiła mama wpisać w to idiotyczne zgłoszenie i czy ktoś to będzie wogóle czytał?... Czy np. mam wpisywać i wyceniać stare meble, które i tak wyrzuciłem?... Prawdopodobnie nie, ale przepisy o tym oczywiscie nie mówią, no bo przecież prawo podatkowe w Polsce musi być niejasne i pogmatwane...

    Odpowiedz
  • Mądry ;p(2008-10-13 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    I małe pytanko - jak rozstrzygnięto kwestie przepisów intertempotalnych w stosunku do nowyc regulacji? Zastosowanie nowych przepisów będzie miało miejsce w zależności od daty nabycia czy daty powstania obowiązku podatkowego?

    Żeby znów nie było bajzlu jak z art 3 ustawy o zmiani ustawy wprowadzającym 4a upsd.

    Odpowiedz
  • dziedzic(2008-10-13 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Praca nad tą ustawą zweryfikowała intencje polityków.Poprawka PIS szła w dobrym kierunku ale będąc w opozycji łatwo zgłaszac poprawki wiedząc,że i tak nie przejdą.PO natomiast trąbiła na prawo i lewo,że jest za zwolnieniem wszystkich spadków.Stosownej poprawki jednak nie zgłosiła i próbowała wyjśc
    z twarzą zadając pytanie ustami poseł Skowrońskiej:"W roku 2006
    Platforma Obywatelska proponowała rozwiązanie następujące: aby rozpoczęte, a niezakończone postępowania w sytuacji sprzed daty wejścia w życie ustawy i po dacie wejścia w życie ustawy rozstrzygać przepisem przejściowym na korzystniejszych warunkach,czyli żeby w przypadku osób najbliższych w ogóle nie było podatku od spadków i darowizn. Takiego
    rozwiązania nie przyjęto, mówiąc, że prawo nie może działać wstecz. Dotyczyło to nowego okresu rozpoczętych i nabywanych spadków w dacie obowiązywania nowych rozwiązań. Dzisiaj w tej debacie jeden z klubów podnosi uwagę, że należałoby zastosowaćswoistą abolicję podatkową w zakresie podatku

    Odpowiedz
  • dziedzic(2008-10-13 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    cd."od spadków i darowizn.Czy zatem – główne pytanie, bo czas się kończy
    – jest to rozwiązanie konstytucyjne?"Pani poseł oczywiście wiedziała co odpowie
    wiceminister finansów.Ciekawe jak wytłumaczy swoją postawę wyborcom PSL?
    Co nie udało się polskim posłom-"naprawią zwłaszcza na tzw.ziemiach odzyskanych
    Niemcy.

    Odpowiedz
  • dziedzic(2008-10-13 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomniałem o tradycyjnym pytaniu:Dlaczego Gazeta Prawna zablokowała blog
    Marka Kutarby?Czy trzeba wymalowac pytanie na murach redakcji by doczekac
    się odpowiedzi?

    Odpowiedz
  • Francesco Sinibaldi(2008-10-14 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Memories.

    Sweet and
    beautiful memories
    in my mind, like
    a delicate wind
    that always
    remembers the
    breath of your
    life.

    Francesco Sinibaldi

    Odpowiedz
  • ruth(2008-10-30 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do Spadkobiercy: jesli zamirzasz sie zmiescic w 30-tu dniach, to nie musisz specjalnie wyceniac (przez rzeczoznawce).Wystarczy orientacyjna cena metra kwadratowego w Twojej miejscowosci pomnozona przez metraz.

    Odpowiedz