Zapraszamy na praktyczne webinarium „SLIM VAT 3 w praktyce: czego możemy się spodziewać?” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 26 maja 2023 roku. Polecamy!

Webinarium „SLIM VAT 3 w praktyce: czego możemy się spodziewać?” + certyfikat gwarantowany

„SLIM VAT 3 w praktyce: czego możemy się spodziewać?” + certyfikat gwarantowany

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak skomplikowany jest podatek VAT. Kolejny pakiet zmian w ramach SLIM VAT ma na celu jego uproszczenie i modernizację. Czy to się udało? – dowiedzą się uczestnicy naszego webinarium. Przedstawimy najważniejsze zmiany przewidziane w ramach SLIM VAT 3 oraz ich ewentualne skutki dla firm w Polsce. Niektóre będą miały charakter marginalny (np. możliwość płacenia za pośrednictwem rachunków VAT między członkami grupy VAT), ale inne mogą mieć znaczenie zasadnicze (np. możliwość zaokrąglania współczynnika odliczenia VAT do 100% czy stosowanie kar, sankcji za stwierdzone nieprawidłowości w JPK_VAT). Mamy nadzieję, że po naszym spotkaniu poczujecie się Państwo bardziej pewni i gotowi na zmiany, jakie niesie ze sobą SLIM VAT 3.

W programie webinarium:

 • SLIM VAT 3 – co to jest?
 • Nowe zasady stosowania kursów waluty
 • Odliczanie VAT wg struktury – kilka nowych zasad
 • Sankcje VAT (100, 30, 20 i 15%) – nowe mechanizmy i reguły stosowania
 • Wiążące informacje stawkowe (WIS) – duże zmiany
 • Brak obowiązku przechowywania paragonów
 • WNT – brak obowiązku posiadania faktury w celu odliczenia VAT
 • Mały podatnik z nowym większym limitem
 • Rachunek VAT – wykorzystanie środków do finansowania nowych podatków i opłat
 • Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium 

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„SLIM VAT 3 w praktyce: czego możemy się spodziewać?” + certyfikat gwarantowany

Termin: 26 maja 2023, godz. 10:00-11:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Zdzisław Modzelewski

Ekspert INFORAKADEMII, doradca podatkowy, wspólnik praktyki podatkowej GWW Ladziński, Cmoch i Wspólnicy Sp. k. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków pośrednich, ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, oraz w zakresie postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych związanych z podatkami pośrednimi. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów gospodarczych z sektorów: nieruchomości, handel i dystrybucja, turystyka oraz media. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r., nawiązując współpracę z Instytutem Studiów Podatkowych w Warszawie. W latach 1998-2004 pracował dla firm z wielkiej czwórki. Następnie, pracował dla MMR Consulting, gdzie pełnił jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu tej spółki. Od czerwca 2014 r. partner GWW Tax. Jest współautorem wielu publikacji książkowych, w tym m.in. czterech komentarzy do ustawy o VAT, "Leksykonu Fakturowania", a także wielu publikacji prasowych. Jest również cenionym i uznanym wykładowcą, który w czasie swojej praktyki zawodowej przeprowadził ponad tysiąc szkoleń i wykładów, w których uczestnikami byli zarówno pracownicy służb księgowych, pracownicy aparatu skarbowego, doradcy podatkowi, jak i kadra zarządzająca przedsiębiorstw odpowiedzialna za sprawy podatkowe i finansowe.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 26 maja 2023 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl