Podatnicy złożyli do tej pory już ponad 2 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT, podało Ministerstwo Finansów. Pierwsze zwroty podatku trafiły na ich konta; urzędy skarbowe zwróciły podatnikom łącznie ponad 370 mln zł.

"Zachęcam do korzystania z usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym, gdzie można w najprostszy sposób rozliczyć się z podatku. Docenia to coraz więcej podatników, którzy w tym roku złożyli już w naszej usłudze ponad 2 mln deklaracji" - powiedział szef KAS Bartosz Zbaraszczuk, cytowany w komunikacie.

Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni, podkreśla resort.

"W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To zwroty z 215 tys. złożonych deklaracji" - czytamy także.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

1 mln 863 tys. deklaracji PIT-37,

82 tys. deklaracji PIT-28,

33 tys. deklaracji PIT-38,

29 tys. deklaracji PIT-36.

2 tys. oświadczeń PIT-OP.

2,4 tys. deklaracji PIT-DZ, wymieniono.

(ISBnews)