Jak można było przewidzieć, zmiana skali podatkowej w trakcie roku skutkować będzie zawirowaniami w rozliczaniu przychodów/dochodów roku 2022. Dodatkowo uchylenie ulgi dla klasy średniej i nowa kwota zmniejszająca podatek istotnie wpłyną na poprawne wypełnienie zeznania rocznego. Nasuwa się zatem pytanie, czy złożone zeznanie podatkowe będzie ostateczne? Czy organ podatkowy sam przeliczy nam dochód i odda ewentualną nadpłatę? Jak sobie z tym poradzić? Między innymi na te pytania odpowie nasza ekspertka. Uczestnicy webinarium także będą mogli jej zadać swoje pytania na czacie i – co ważniejsze – uzyskać na nie w trakcie spotkania odpowiedź.

Webinarium jest skierowane zarówno do pracowników działów kadr i płac firm sektora prywatnego, jak i jednostek budżetowych.

UWAGA! Podczas webinarium ekspertka w praktyczny sposób pokaże, jak wypełnić zeznanie roczne pracownika krok po kroku!

Program webinarium:

 • Omówienie sposobów poprawnego wypełnienia PIT-11. Jak wykazać przychody od stycznia do czerwca 2022 r., a jak od lipca do grudnia?
 • Czy nowa skala podatkowa wpłynie na rozliczenie? Kwota zmniejszająca podatek
 • Jak ująć nowe zwolnienia? Zwolnienie 4+, dla seniora, dla powracających. Czy płatnik ma obowiązek wykazać przychody zwolnione?
 • Jak ulga dla klasy średniej wpłynie na rozliczenie roczne? Kto wyliczy hipotetyczny podatek za 2022 r.? Czy urząd sam zwróci nadpłatę?
 • Dopłata czy zwrot z zeznania rocznego? Przykładowe kalkulacje, kiedy możemy się spodziewać dopłaty podatku za 2022 rok
 • Rozliczenie z małżonkiem. Nowe zasady rozliczenia, gdy małżeństwo zawarto w trakcie roku
 • Rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Limit przychodów dziecka uczącego się do ukończenia 25. roku życia

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„Jak rozliczyć PIT pracownika za 2022?” + certyfikat gwarantowany

Termin: 24 stycznia 2023, godz. 12:00-13:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadząca: Monika M. Brzostowska

Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale, jak również studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku dochodowym od osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy z mikroprzedsiębiorcami.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 24 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 13.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium.Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna