Niespełna dwa miesiące na wypełnienie deklaracji podatkowej. Jeśli tego nie zrobiliśmy, dziś pomogą nam w tym urzędy skarbowe. W dniu otwartym ich pracownicy będą przyjmować zeznania podatkowe i pomagać w ich wypełnieniu.

Polacy często rozliczają się wspólnie z małżonkiem - mówił w radiowej Jedynce, Andrzej Marczak, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. W zeszłym roku ten sposób rozliczenia wybrało ponad 9 milionów podatników. Gość Jedynki przypomina, że w tym przypadku dwoje podatników wypełnia jedno zeznanie. Mogą to zrobić wyłącznie małżonkowie, którzy są mieszkańcami Polski i mają wspólność majątkową.
Doradca przypominał też o nowych zasadach odliczania ulg na dzieci. Przy jednym dziecku jest to 1112 złotych rocznie, jeśli małżonkowie nie przekraczają rocznego dochodu 112 tysięcy złotych. Tyle samo możemy odliczyć przy drugim dziecku. Na trzecie jest to już kwota ponad 2 tysięcy, a na czwarte i kolejne - ponad 2700 złotych. Ulga na dzieci jest odliczana od podatku, nie od dochodu.
Urzędy skarbowe będą dziś otwarte dla podatników od godziny 9.00 do 13.00. Dla zainteresowanych zaplanowano również specjalne szkolenie dotyczące rozliczenia się z fiskusem przez Internet.