Epidemia COVID-19 zrewolucjonizowała rynek pracy poprzez upowszechnienie pracy zdalnej. Przy okazji pojawiły się problemy związane z zarządzaniem zespołem rozproszonym oraz zapewnieniem pracownikom sprzętu do świadczenia pracy poza siedzibą pracodawcy. Istotne stało się to, na jakim sprzęcie świadczona jest praca – może zapewniać go pracodawca, ale też pracownik może korzystać ze swoich urządzeń. W takim przypadku wypłacany powinien być pracownikowi stosowny ekwiwalent, który będzie korzystał ze zwolnień od PIT i ZUS. Przepisy dotyczące refundacji pracownikom kosztów ponoszonych w związku z pracą zdalną zostały uwzględnione w nowelizacji Kodeksu pracy, która jest obecnie procedowana. Podczas praktycznego webinarium dowiesz się, w jaki sposób i w jakiej wysokości ustalić taki ekwiwalent lub ryczałt oraz poznasz nadchodzące zmiany w tym zakresie.

W programie szkolenia m.in.:

 • Praca zdalna obecnie i w przyszłości, czyli jak będą wyglądały nowe regulacje Kodeksu pracy
 • Praca na sprzęcie pracodawcy – czy warto stworzyć regulamin używania sprzętu?
 • Praca na własnym sprzęcie – komputer i telefon, ale też prąd i Internet
 • Ryczałt a ekwiwalent – porównanie starych i nowych zasad
 • Jak ustalić kwotę ryczałtu lub ekwiwalentu?
 • Kiedy US lub ZUS może podważyć wypłacaną kwotę?
 • Odrębne zasady dotyczące samochodów
 • Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium
Reklama

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Reklama

„Rozliczanie kosztów materiałów i narzędzi do pracy zdalnej” + certyfikat gwarantowany

Termin: 13 października 2022, godz. 11:00-12:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Paweł Ziółkowski

Prawnik, publicysta, trener, wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Współpracownik Kancelarii Maksyma z siedzibą w Warszawie. Właściciel biura doradztwa gospodarczego. Autor ponad 8000 publikacji zamieszczonych w prasie fachowej i portalach elektronicznych.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 13 października 2022 r. o godz. 11.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

DGP