Zapraszamy na praktyczne webinarium „Odliczanie VAT w praktyce” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 13 września 2022 roku. Polecamy!

Często słyszymy o neutralności VAT i o prawie do rozliczenia podatku naliczonego jako podstawowym uprawnieniu czynnego podatnika VAT. Mogłoby się więc wydawać, że po tylu latach funkcjonowania w Polsce podatku od towarów i usług większość podatników nie ma problemów z rozliczeniem podatku naliczonego. Nic bardziej mylnego. Praktyka pokazuje, że każdego dnia tysiące podatników i obsługujących ich księgowych zastanawia się nad tym, czy w danym przypadku mogą odliczyć VAT, z jakiego dokumentu, w jakim terminie itp. Niestety, prawodawca nie ułatwia nam realizacji tego ważnego, ale nie bezwzględnego prawa. Kolejne zmiany prawa, nawet jeżeli pozornie wydają się korzystne, w praktyce przysparzają nowych problemów.

Odliczanie VAT w praktyce. Webinarium / Dziennik Gazeta Prawna

W czasie webinarium, w praktyczny sposób, na przykładach omówione zostaną wybrane, najważniejsze (wg prowadzącego) problemy (oczywiście ze wskazaniem ich rozwiązania) z rozliczeniem VAT naliczonego.

W programie webinarium:

 • Odliczanie VAT naliczonego jako podstawowe prawo podatnika, ale czy bezwzględne?
 • O czym należy pamiętać, chcąc rozliczyć podatek naliczony?
 • Jak to jest z tym statusem czynnego podatnika przy odliczaniu – czyj status jest ważny: sprzedawcy czy nabywcy?
 • Zakupy krajowe a zagraniczne – źródła podatku naliczonego, czyli jakie dokumenty trzeba zgromadzić, by odliczyć VAT naliczony
 • Jak postąpić w przypadku błędu na fakturze? W jakich przypadkach błąd nie pozbawia prawa do odliczenia, a w których nie można rozliczyć VAT? Co z zawyżoną stawką?
 • Bezpodstawne zastosowanie przez sprzedawcę procedury e-commerce a odliczenie VAT przez nabywcę
 • Data otrzymania faktury a obowiązek podatkowy – co decyduje o dacie odliczenia?
 • Termin odliczenia – nie tylko zbyt wczesne odliczenie może być problemem
 • Nieśmiertelny temat odliczania VAT od zakupów samochodowych
 • Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„Odliczanie VAT w praktyce” + certyfikat gwarantowany

Termin: 13 września 2022, godz. 10:00-11:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 13 września 2022 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Szkolenie zgodne z Systemem Zarządzania Jakością spełniającym normę PN-EN ISO 9001:2015-10

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021