Aż 100 tys. podatników skorzystało z usługi Twój e-PIT do godz. 16 w pierwszym dniu jej funkcjonowania i już rozliczyło się z fiskusem za 2020 r.

Wczoraj o północy Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła gotowe zeznania PIT-37, PIT-38, PIT-28, PIT-36 podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Już o godz. 6 z tej metody rozliczeń skorzystało 8 tys. podatników, a o godz. 14 było ich 70 tys. Zainteresowanie było tak duże, że nie wszystkim udało się zalogować do wypełnionego przez skarbówkę PIT. Problem był m.in. z profilem zaufanym, zdarzało się też, że pojawiał się komunikat o wewnętrznym błędzie serwera.
W tym roku do rozliczenia można się dostać na dwa sposoby – bezpośrednio korzystając z danych autoryzacyjnych lub przez konto w e-Urzędzie skarbowym. W tym ostatnim przypadku można skorzystać z profilu zaufanego, e-dowodu, bankowości elektronicznej lub zalogować się przez aplikację mObywatel. PIT-37 i PIT-38 można zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić do 30 kwietnia 2021 r., z końcem tego terminu KAS automatycznie zaakceptuje zeznania. W usłudze Twój e-PIT można składać PIT-28 do 1 marca 2021 r. , a PIT-36 do 30 kwietnia, ale – uwaga – nie zostaną one automatycznie zaakceptowane z upływem tych terminów. Musi to zrobić podatnik.