Ministerstwa Finansów w 2021 r. planuje ukończyć prace nad przepisami ustawowymi, które dotyczą modernizacji zasad poboru podatku u źródła - poinformował w czwartek resort finansów.

"Prace MF nad przepisami ustawowymi, które dotyczą modernizacji zasad poboru podatku u źródła, zostaną ukończone w 2021 r." - poinformował resort w czwartkowym komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Jak przekazano, prace Ministerstwa Finansów w tej sprawie, dotyczące szczególnie zakresu obowiązywania procedury WHT refund, są zaawansowane. Dodano, że kluczowe założenia zmian regulacji ustawowych były konsultowane z przedstawicielami biznesu.

Tzw. procedura WHT refund dotyczy obowiązku poboru podatku u źródła według stawki krajowej z prawem do zwrotu całości lub części podatku.

Ministerstwo przypomniało, że 1 stycznia 2021 r. weszły w życie rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej odraczające, wzorem lat ubiegłych, obowiązywanie procedury WHT refund do 30 czerwca 2021 r. Chodzi o dwa rozporządzenia, które regulują te kwestie w zakresie podatku CIT i PIT.