statystyki

Jak oszczędzać na emeryturę i korzystać z ulgi podatkowej

autor: Przemysław Molik12.12.2013, 07:13; Aktualizacja: 12.12.2013, 08:09
Podatki, pieniądze

Podatkiźródło: ShutterStock

Do końca grudnia podatnicy mogą wykorzystać limit wpłat na indywidualne konta emerytalne, jaki im przysługuje. Na IKZE mogą przelać w tym roku do 4231,20 zł, a na IKE – 11 139 zł.

Podatniczka założyła IKE, ale w 2013 r. jeszcze nic nie wpłaciła na to konto. Czy może dokonać jednorazowej wpłaty w grudniu?


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • oby zyło nam sie(2013-12-15 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    hihahahihi
    wakacje pod POLMAMI
    GWARANTUJE!!!
    PREDZEJ ,,PALMA ,,ODBIJE temu co oszczedza bo z czego
    hyba ze zatrudni sie w KGHM
    a jak juz KGHM TO po co oszczedzac
    no mozna na BRUKSELKE SIE załapac [ilosc ograniczona]

    Odpowiedz
  • Willy(2013-12-15 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Plany Ministerstwa Finansów dotyczące objęcia podatkiem dochodowym zysków z tzw. polisolokat zmniejszą ich atrakcyjność w oczach klientów. – Polisolokaty są produktem, który konsumenci cenią sobie właśnie z powodu jego uprzywilejowania podatkowego – mówi Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak podkreśla, na skutek obniżek stóp procentowych, już teraz sprzedaż tych produktów spada.

    Odpowiedz
  • Willy(2013-12-15 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tzw.polisy na życie, ktore weszły w 1995 roku miały miec gwarancję, że zyski z nich nie będą opodatkowane.Że będą wolne od zajęc komorniczych. A wiadomo, że są to polisy wieloletnie. Tak można wierzyc państwu.

    Odpowiedz
  • Artykuł sponsorowany -(2013-12-13 06:41) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł sponsorowany - na emeryture się nie oszczędza bo i tak nie wiadomo czy firma nie zbankrutuje ,czy nie bedzie inflacji ,czy wreszcie nąćpany Donek nie ukradnie wieku trwoniąc wszystko na kopa w dup emeryta.

    Odpowiedz
  • cd(2013-12-13 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Naciągacze, żadnych gwarancji zwrotu kwot

    Odpowiedz