Wielkie zmiany w Ordynacji podatkowej podobają się tylko Ministerstwu Finansów. Inni krytykują

autor: Grażyna Leśniak17.07.2013, 07:08; Aktualizacja: 17.07.2013, 08:32
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Zarówno inne resorty, jak i partnerzy społeczni surowo ocenili założenia do projektu nowelizacji. Wątpliwości budzą m.in. ograniczenie dostępu do interpretacji podatkowych oraz rola i skład rady ds. unikania opodatkowania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • aTax1111(2013-07-19 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Zamiast kombinować, i się nadymać podczas wymyślania kolejnych przepisów mających na celu "uszczelnianie" sera szwajcarskiego, powinno się głęboko zreformować cały system podatkowy:

  - zlikwidować PIT: opodatkowanie pracy zniechęca do jej wykonywania, obywatel wie, że im więcej pracuje tym więcej musi oddać, zatem lepiej nie pracować
  - wprowadzić jedną stawkę VAT n% na wszystkie towary i usługi co wyeliminuje kombinowanie a z drugiej urzędasy stracą pasjonujące zajęcie polegające na wyszukiwaniu kombinatorów.

  Po tych uproszczeniach nie będzie potrzeby interpretacji podatkowych bo albo ktoś będzie płacić podatek albo nie i pójdzie siedzieć.

  Odpowiedz
 • xyz(2013-07-18 22:10) Zgłoś naruszenie 00

  Ja bym radę i skarbówkę zderegulował.
  Wystarczy im 8 klas podstawówki

  Odpowiedz
 • zenek(2013-07-18 08:35) Zgłoś naruszenie 00

  Urzędnicy tworzą przepisy w ten sposób żeby im się łatwiej pracowało a nie obywatelom łatwiej żyło.

  Odpowiedz
 • Bert(2013-07-17 23:39) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd celowo dopuścił do rozluźnienia dyscypliny podatkowej i równoczesnie doprowadził skarbówkę do stanu bezradności. Nikt o tym nie pisze, ale skarbówka jest w stanie całkowitej zapaści, co statystyki ładnie wykażą za jakiś rok, dwa. Składa się na to utrzymywanie barier proceduralnych uniemożliwiajacych skuteczne sciganie oszustów podatkowych, utrzymywanie luk w prawie podatkowym, obniżanie od 5 lat realnych zarobków w skarbowości, przytłoczenie urzędników ogromem dodatkowej zbędnej papierowej roboty oraz kompletna nieudolność w kierowaniu tymi służbami.
  Proponowane zmiany są spóźnione i niewystarczające. A pomysł z radą od unikania opodatkowania to czysta groteska. Skąd oni to wzięli. Gdzie na świecie funkcjonuje podobna parodia organu skarbowego.

  Odpowiedz
 • fisher(2013-07-17 15:52) Zgłoś naruszenie 00

  Ta sraczka legislacyjna, zalosna jakosc stanowionego praw i regulacji sa skutkiem zapasci gospodarczej kraju.

  Odpowiedz
 • socjalizm won!!!!(2013-07-17 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko sper...ać z tego żydowskiego kraju!!! Państwo Polskie rządzone jest przez złodzieji i oprawców. Cały ten system zmusza do jednego:ucieczki z tego chorego kraju. Podatki, składki, daniny, głupota, niesprawiedliwość, korupcja i wiele wiele innych toczących ten chory kraj chorób. Ja nie mówię żeby w ogóle nie płacić podatków, ale to co się dzieje to za komuny tak nie było. Chce się powiedzieć "komuno wróć" albo obecny systemie ucisku pierd..lnij raz na zawsze!!! Biurokracja 3 razy większa niż za komuny i jeszcze im mało. Dzisiaj moim okupantem nie są sowieci, ani niemcy ale banda Tuska, Kaczora, Piechocińskiego i cała armia urzędasów, z którymi walczę ja i wielu Polaków. Kto mi da odszkodowanie za zniszczone zdrowie, utracone szanse i cierpienie ? Po sprawiedliwość sięgnę sobie sam.

  Odpowiedz
 • james bond(2013-07-17 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  wielki brat coraz większy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane