Kontrola skarbowa: Fiskus zapuka do drzwi. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę

04.07.2013, 08:01; Aktualizacja: 04.07.2013, 08:04

Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy skarbowi mogli odwiedzać domy podatników. Puls Biznesu pisze, że kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • abc(2013-07-04 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to uprawnienie ma dotyczyć urzędów kontroli skarbowej czy też urzędów skarbowych??? To różnica - są to dwie odrębne instytucje.

    Odpowiedz
  • kaśka(2013-07-04 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    najprawdopodobniej chodzi o urzędy kontroli skarbowej , bo w tekście arykułu jest mowa o kontrolerch skarbowych.

    Odpowiedz
  • ed(2013-07-04 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    i dobrze, o to chodzi, tak trzymać ...a na półkach sklepowych będzie tylko ocet.

    Odpowiedz
  • EWA(2013-07-04 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to czasem nie nazywa się reżim? Totalitarna władza, która chroni szarą rolniczą strefę, zawzięła się na podatników i zamierza odebrać im prywatność i wolność, bo demokrację już dawno zniszczyła.

    Odpowiedz
  • edek60(2013-07-04 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka miesięcy temu w Niemczech był wypadek,że do mieszkania dłużnika wszedł komornik,urzędnik skarbowy,policjant oraz jakaś osoba towarzysząca.Zdesperowany dłużnik zarąbał siekierą kilka osób.

    Odpowiedz
  • Adam(2013-07-04 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej od razu zakujcie nas w kajdany i zatrudnijcie zarządców. Pracujemy 2,5 dnia (z 5) w tygodniu na naszych właścicieli (tyle wynoszą podatki), a teraz jeszcze będą odwiedzać nas w domach żeby sprawdzać czy czegoś nie ukryliśmy po kątach.

    Może jeszcze Rostowski wprowadzi prawo pierwszej nocy od którego będzie można się (oczywiście) wykupić niewielką kwotą np. kilku tysięcy zł?

    Ludzie obudźcie się! Trzeba pozbyć się tych darmozjadów! Potrzebne są nam Jednomandatowe Okręgi Wyborcze i nowa konstytucja na wzór amerykańskiej. Inaczej zawsze będziemy niewolnikami.

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!(2013-07-04 11:29) Zgłoś naruszenie 10

    Za PiSu nie do POmyslenia!!! Macie swojego rudego,dobrze wam tak! Nie ma to jak słuchać SK na TVNie,co nie? Matoly!!!

    Odpowiedz
  • Pozdro(2013-07-04 11:31) Zgłoś naruszenie 10

    Rostowski zasłużył na nagrodę od Polaków: sznurek

    Odpowiedz
  • tomas .(2013-07-04 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    P . Ministrowi się kasa nie zgadza to trzeba zwykłych ludzi prześwietlić co mają w domach by móc od tych rzeczy jeszcze podatek zapłacić
    moim zdaniem to jest naruszeniem wolności osobistej i wara im od naszych domów
    lepiej niech w sejmie senacie i ministerstwach szuka kasy tam dopiero jest marnowana kasa i nie płacić klubą partyjnym z budżetu kasy niech się utrzymują ze składek i z tego co dostaną
    a najlepiej to w ludzi uderzyć i ich prześwietlać szpiegować co mają i jestem ciekawy czy do siebie wpuszczą by ich prześwietlili na pewno nie bo gdzie władze szpiegować
    jeśli do tego dojdzie to będę zmuszony zmontować dobrą dużą skrzynie i wartościowe rzeczy schować i zakopać za stodołą i niech szukają
    Panie Ministrze nie tędy droga szukaj pan gdzie indziej kasy lepiej szukać na swoim podwórku i po sąsiecku w ministerstwach i rządzie tam się kasy wydaje bez opętania na bzdury i swoje zachcianki .

    Odpowiedz
  • MC(2013-07-04 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ograniczenie wolności i prywatności obywatela we własnym domu.Skoro nas traktują nie poważnie to przyjmijmy kontrolę urzędnika nago ,bo przecież nie ma jeszcze ustawy zakazującej chodzenia nago po własnym prywatnym mieszkaniu .

    Odpowiedz
  • owak(2013-07-04 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    no przecież przykład poszedł z góry - wpierw kontrola była zegarków :D

    Odpowiedz
  • POLACY(2013-07-04 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    O NIEEEE PO MOIM TRUPIE - juz i tak mi siedzą w portfelu!

    Odpowiedz
  • nastek(2013-07-04 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Rostowski powinien zaproponować to rozwiązanie w Wlk. Brytanii w końcu tam pobiera emeryturę, a potem w innych krajach Zachodu, eurokraci ucieszą się, he,he

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-07-04 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo policyjne w ramach polityki miłości - ciekawa konstrukcja ...

    Odpowiedz
  • Krzysztof 77(2013-07-05 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    No i tak nam rośnie nowy reżim policyjny. Czy nie pora nazwać rzecz po imieniu i powrócić do starej nazwy, która powstała razem z totalitarnym reżimem na ojczystym terenie naszego wodza - mianowicie GESTAPO?

    Odpowiedz
  • juk(2013-07-05 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Już sobie wyobrażam jak przestępcy będą wykorzystywać ten przymus wpuszczania kontrolerów skarbowych.

    Odpowiedz
  • józek(2013-07-05 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    to już nam się żadna prywatność nie należy?! " mój dom mój zamek" nie mam zamiaru nikogo obcego wpuszczać do mojego domu!!! ANI MI SIĘ ŚNI, vincenty robi zamach na naszą wolność !

    Odpowiedz
  • onetka(2013-07-05 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    PIS czy PO - to żadna różnica. To wybór bez wyboru. Żyjemy w epoce zamordyzmu. Jesteśmy wszyscy ubezwłasnowolniani. stopniowo, chytrze i podstępnie, w imię wolności i swobód obywatelskich. Jeszcze trochę, a za oddychanie będziemy płacić

    Odpowiedz
  • Stanliei(2013-07-05 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niewolnicy TUSKA obucie sie to co robiom i kcom zrobić to jest okradanie własnego narodu z tego co im jeszcze zostało

    Odpowiedz
  • Lol(2013-07-05 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jest już sprostowanie

    W projekcie założeń o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw nie ma propozycji jakichkolwiek zmian w dotychczasowych zasadach przeprowadzania oględzin lokalu mieszkalnego ani karania podatnika za brak zgody na oględziny. (...) Oględziny wymagają zgody podatnika. Jeżeli podatnik zgadza się na oględziny, wówczas uzgadniany jest ich termin. (...)
    W projekcie założeń proponuje się stosowanie kar porządkowych w toku czynności sprawdzających. Warunkiem ukarania jest obecnie „bezzasadna odmowa" dokonania czynności i nie proponuje się tu żadnej zmiany. Jeżeli przepisy prawa wymagają zgody na dokonanie czynności to jest zupełnie oczywiste, że jej nieudzielenie nie jest przypadkiem „bezzasadnej odmowy". Podatnik odmawiając zgody na oględziny korzysta ze swojego prawa. Odmowa okazania lokalu mieszkalnego lub jego części do oględzin lub brak zgody nie spowoduje nałożenia kary porządkowej.

    http://tiny.pl/hss6v

    Odpowiedz