Kontrola skarbowa: Fiskus zapuka do drzwi. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę

04.07.2013, 08:01; Aktualizacja: 04.07.2013, 08:04

Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy skarbowi mogli odwiedzać domy podatników. Puls Biznesu pisze, że kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • RPA(2013-07-08 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    NIE WPUSZCZĘ I NIE ZAPŁACĘ KARY! ZASTRZELĘ DZIADA !!! Kto pierwszy spróbuje? Są odważni?

    Odpowiedz
  • Kapitan Alex(2013-07-07 00:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czy mgr Rostowski,praktykant ksiegowy w Wielkiej Brytani,obywatel bry.tyjski,ktory w razie postawienia go przed trybunalem Konstytucyjnym ma zamiar w demokratycznej Polsce wprowadzac praktyki Feliksa Dzierzynskiego.Von z kraju stary NKWDzisto

    Odpowiedz
  • KRZYSZTOF KORNATOWICZ(2013-07-06 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Otumaniony naród budzi się w tej swojej demokracji .

    Odpowiedz
  • J...A ...N...U...S...Z(2013-07-05 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST NOWA FORMA DIALOGU ZE SPOŁECZEŃSTWEM JAK ZAPOWIEDZIANO NA KONWENCJI PO W CHORZOWIE!!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-07-05 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    to jest właśnie polska demokracja w wykonaniu Tuska i jego pasożytów...

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-07-05 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    A może by zacząć od prześwietlenia majątku pasożyta Rostowskiego i tych pozostałych zegarmistrzów z PO...wśród tych złodziei należy szukać pieniędzy, które zostały w bezczelny sposób wyrwane polskiemu podatnikowi !

    Odpowiedz
  • Smutas(2013-07-05 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ujadacie tu jak psy a jak przyjdzie co do czego to polecicie do paterka i tam mu i tak wszystko powiecie słyszałem że to też podsłuchują służby specjalne USA,

    Odpowiedz
  • Zatroskany(2013-07-05 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    : Fiskus zapuka do drzwi,kto nie otworzy...temu w pi...ol,oczywiście profilaktycznie ... by żyło się lepiej.
    Ale też istnieje pewne ryzyko,{ nie mylić z Rydzykiem,-to dwie różne książki }
    że fiskus przyjdzie,zapuka no i może się zdarzyć że fiskusa .. pukną!

    Odpowiedz
  • DC(2013-07-05 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    świniom przy korycie kończy się kasa no to cza coś wykombinować

    Odpowiedz
  • Lol(2013-07-05 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jest już sprostowanie

    W projekcie założeń o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw nie ma propozycji jakichkolwiek zmian w dotychczasowych zasadach przeprowadzania oględzin lokalu mieszkalnego ani karania podatnika za brak zgody na oględziny. (...) Oględziny wymagają zgody podatnika. Jeżeli podatnik zgadza się na oględziny, wówczas uzgadniany jest ich termin. (...)
    W projekcie założeń proponuje się stosowanie kar porządkowych w toku czynności sprawdzających. Warunkiem ukarania jest obecnie „bezzasadna odmowa" dokonania czynności i nie proponuje się tu żadnej zmiany. Jeżeli przepisy prawa wymagają zgody na dokonanie czynności to jest zupełnie oczywiste, że jej nieudzielenie nie jest przypadkiem „bezzasadnej odmowy". Podatnik odmawiając zgody na oględziny korzysta ze swojego prawa. Odmowa okazania lokalu mieszkalnego lub jego części do oględzin lub brak zgody nie spowoduje nałożenia kary porządkowej.

    http://tiny.pl/hss6v

    Odpowiedz
  • Stanliei(2013-07-05 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niewolnicy TUSKA obucie sie to co robiom i kcom zrobić to jest okradanie własnego narodu z tego co im jeszcze zostało

    Odpowiedz
  • onetka(2013-07-05 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    PIS czy PO - to żadna różnica. To wybór bez wyboru. Żyjemy w epoce zamordyzmu. Jesteśmy wszyscy ubezwłasnowolniani. stopniowo, chytrze i podstępnie, w imię wolności i swobód obywatelskich. Jeszcze trochę, a za oddychanie będziemy płacić

    Odpowiedz
  • józek(2013-07-05 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    to już nam się żadna prywatność nie należy?! " mój dom mój zamek" nie mam zamiaru nikogo obcego wpuszczać do mojego domu!!! ANI MI SIĘ ŚNI, vincenty robi zamach na naszą wolność !

    Odpowiedz
  • juk(2013-07-05 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Już sobie wyobrażam jak przestępcy będą wykorzystywać ten przymus wpuszczania kontrolerów skarbowych.

    Odpowiedz
  • Krzysztof 77(2013-07-05 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    No i tak nam rośnie nowy reżim policyjny. Czy nie pora nazwać rzecz po imieniu i powrócić do starej nazwy, która powstała razem z totalitarnym reżimem na ojczystym terenie naszego wodza - mianowicie GESTAPO?

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-07-04 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo policyjne w ramach polityki miłości - ciekawa konstrukcja ...

    Odpowiedz
  • nastek(2013-07-04 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Rostowski powinien zaproponować to rozwiązanie w Wlk. Brytanii w końcu tam pobiera emeryturę, a potem w innych krajach Zachodu, eurokraci ucieszą się, he,he

    Odpowiedz
  • POLACY(2013-07-04 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    O NIEEEE PO MOIM TRUPIE - juz i tak mi siedzą w portfelu!

    Odpowiedz
  • owak(2013-07-04 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    no przecież przykład poszedł z góry - wpierw kontrola była zegarków :D

    Odpowiedz
  • MC(2013-07-04 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ograniczenie wolności i prywatności obywatela we własnym domu.Skoro nas traktują nie poważnie to przyjmijmy kontrolę urzędnika nago ,bo przecież nie ma jeszcze ustawy zakazującej chodzenia nago po własnym prywatnym mieszkaniu .

    Odpowiedz