Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Dziś w godz. 9-11 na pytania odpowiada KRZYSZTOF TOMASZEWSKI; tel.: 0 22 530 40 45; e-mail: krzysztof.tomaszewski@infor.pl
Dziś w godz. 9-11 na pytania odpowiada KRZYSZTOF TOMASZEWSKI; tel.: 0 22 530 40 45; e-mail: krzysztof.tomaszewski@infor.pl
PIT Będę wypełniał zeznanie PIT-36. Pełniłem obowiązki społeczne i obywatelskie. Czy muszę samodzielnie obliczyć kwotę podlegającą opodatkowaniu, gdy informację PIT-R otrzymam od kilku płatników?
W 2007 roku diety i kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby pełniące obowiązki społeczne i obywatelskie, wolne były od podatku do wysokości nieprzekraczającej (łącznie od wszystkich płatników) miesięcznie 2280 zł. Zatem diety oraz zwrot kosztów przekraczające miesięcznie tę kwotę są opodatkowane. Kwotę diet oraz zwróconych kosztów niepodlegających opodatkowaniu - w poszczególnych miesiącach roku podatkowego - płatnik wykazuje w kolumnie d części D informacji PIT-R. Podatnik, który otrzymał więcej niż jedną informację PIT-R, powinien zsumować kwoty korzystające ze zwolnienia w danym miesiącu roku podatkowego (np. suma kwot dotycząca stycznia z kol. d części D otrzymanych informacji PIT-R, odpowiednio suma kwot dotycząca lutego z kol. d części D otrzymanych informacji PIT-R itd.). Gdy zsumowana dla danego miesiąca kwota przekracza 2280 zł, to nadwyżkę ponad tę kwotę z poszczególnych miesięcy podatnik jest obowiązany wykazać w wierszu 5 części D zeznania PIT-36.
■ Art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.).
CIT W ubiegłym roku po raz pierwszy nasza spółka akcyjna przeprowadziła transakcje z podmiotami powiązanymi i musiała sporządzić dokumentację podatkową. Czy należy ten fakt odnotować w zeznaniu PIT-8?
Obowiązek sporządzania dokumentacji wynika z art. 9a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Z przepisu tego wynika, że podatnicy dokonujący transakcji z podmiotami powiązanymi z tymi podatnikami - w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 4 - lub transakcji, w związku z którymi zapłata należności wynikających z takich transakcji dokonywana jest bezpośrednio lub pośrednio na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową, są zobowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej takiej (takich) transakcji. Fakt sporządzenia dokumentacji należy uwzględnić wypełniając roczne zeznanie podatkowe CIT-8. W tym celu trzeba zaznaczyć odpowiedni kwadrat znajdujący się w części B poz. 21 formularza CIT-8.
46 dni zostało na złożenie zeznania CIT
Podstawa prawna
■ Art. 9a ust. 1 oraz art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.).
Dalszy ciąg materiału pod wideo
Źródło:
GP
Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.