Podatkowe golenie owiec. Kiedy dziura budżetowa rośnie, powinniśmy spodziewać się najgorszego

autor: Andrzej Krajewski08.03.2013, 14:20; Aktualizacja: 08.03.2013, 15:36
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Akcyza od trumny? Podatek od brody? A może opłata od posiadanych w domu okien? Kiedy dziura budżetowa rośnie, obywatele powinni spodziewać się najgorszego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • Fix(2013-03-09 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Prowadzę firmę od 1985r.
    Wtedy płaciłem 14% ZUS ,od wynagrodzeń 7% a ja za siebie płaciłem /UWAGA / 5%.

    Podnoszenie podatków zaczęło się jak solidaruchy zaczęły rządzić.
    Zawsze pod przykrywką ochrony najbiedniejszych.

    Tego naszego kraju nic gorszego nie mogło spotkać jak rządy tych zadymiarzy ze styropianu.

    Gdzie zbudowano elektrownię, gdzie zbudowano szpital, gdzie zbudowano szkołę gdzie pytam solidaruchów ?

    Potrafią tylko sprzedać to co zbudowano za poprzedniego ustroju i jeszcze plują na tamte czasy.

    Do katastrofy prowadzi gospodarka rozwinięta tylko na usługach.
    Potrzebny jest przemysł i program re industrializacji Polski.

    Odpowiedz
  • Neron(2013-03-09 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Następne podatki i jest na szczęście po tym zbrodniczym rządzie .

    Odpowiedz
  • znowu Jank(2013-03-09 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Oddaliście głos na obecną władzę (po raz 2-gi!!) - teraz nie płaczcie...

    Odpowiedz
  • zwykły obywatel(2013-03-09 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Podnoszenie podatków i innych opłat (śmieci o kilkaset%) mija się z celem. Bo ktoś o niskich dochodach jedynie przesunie środki, żeby przetrwać. Ja np., zrezygnuję z telefonu stacjonarnego i kupna prasy. Ograniczę też zakupy w innych branżach. W końcu te inne branże upadną, i od nich podatki przestaną wpływać. Błędne koło. Czy ci "wybitni ekonomiści tego nie widzą? Z pustego i Salomon nie naleje!

    Odpowiedz
  • jvelzkeyek(2013-03-09 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    A to Polska właśnie!


    Kolej najgorsza, brudne kąpieliska
    ale jest pociąg i wódka jest czysta.
    Na brudnej nadmorskiej plaży
    też się coś wypije i usmaży.
    Koleją też się jakoś dojedzie.
    Polacy dawali i dają radę biedzie.
    UE krytykuje, bo wszystko widzi
    Polak się nie przejmuje i się nie wstydzi.
    Polaków pracę w świecie się ceni,
    bo kapitalistom nabijają do kieszeni.
    W modzie u nas rozmaite golenie;
    Golenie kasy z budżetu przez urzędnika.
    Golenie ze szkieł przy stolikach.
    Golenie na pałę lub glacę czaszki
    Golenie z gwinta czyli flaszki.
    Golenie brody niekoniecznie
    Golenie trawnika koniecznie.
    Golenie portfeli i kieszeni
    Golenie z zarostu goleni.
    Wszystko jest gładkie po ogoleniu.
    Golenie przydałoby się też sumieniu.
    Golnijmy kielicha za pomyślność kraju.
    Nie mamy zamiaru zmieniać obyczajów!

    Odpowiedz
  • wcale nie jest żle(2013-03-09 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby było żle to sejm pracowałby pełną parą nad Ustawami uzdrawiajacymi gospodarkę.


    a co mamy w Sejmie i o czym mówią w Dzienniku Posłowie dziennikarzom

    --- głównie o pierdołach, żarciku, ************* i obleśne wyzwiska.
    Sejm stał się takim pociesznym kabaretem gdzie partie rozdzielają sobie kuksańce ku uciesz gawiedzi.

    A Ustawy, a Ojczyzna, a Kryzys...

    wg Posłów żadnego Kryzysu nie ma i wszycho jest OK

    Odpowiedz
  • Fix ....kto to te Solidaruchy ????(2013-03-09 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    czy to te robole co wygryzły Komuchów a teraz dziadują???

    czy to Ci co na ich grzbietach dorwali się do Wladzy i władza dla nich to wyłacznie profity ???

    Odpowiedz
  • ręce opadają na to państwo(2013-03-10 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Tuska od początku bił szczyty nieudolności.
    Ludzie natomiast łykali te brednie o tym jaki to PIS był zły i jakie to państwo policyjne wprowadzał. Tymczasem Tusk ze swoim rządem - nawalił fotoradarów tyle, że PIS jakby sto lat rządził, to by ani jednej setnej tego nie postawił. Do tego mamy przodujące miejsce pod względem podsłuchów obywateli.
    Do tego Tusk przy każdym jednym problemie pokazuje że nie potrafi go rozwiązać.
    Mamy problem demograficzny - Tusk z Rostowskim podnoszą VAT na ubranka dziecięce, które i tak w tym kraju są ekstremalnie drogie w porównaniu do zachodu.

    Mamy problem z czytelnictwem - Tusk podnosi podatek na książki

    Mamy katastrofę smoleńską - Tusk oddaje śledztwo w ręce podejrzanych

    Mamy przerost parlamentaryzmu - Tusk zbiera podpisy za referendum - a potem je przemiela, nawet nie zadając sobie trudu spróbowania zmiany konstytucji.

    I tak jest ze wszystkim. Dziadostwo, obłuda, kłamstwo i lemingi zachowujące się jak jakaś sekta, żyjąca w urojonym świecie do której nie dociera żaden logiczny argument.

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2013-03-10 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kupuję Gazetę Prawną od lat, bo jest dobrą prasą. Pan Krajewski zamiast pisać o Tusku i jego zgrai Platformie Obywatelskiej pisze o historii podatków. My to znamy, a jak nie, to zapoznamy się z podręczników szkolnych. Jeżeli nie odsuniemy od władzy Tuska i P O, to czeka Polskę tragedia. Proponuję emigrantowi Rostowskiemu opodatkować: koszule męskie od numeru 36 do 45, noszenie chusteczek do nosa i zbyt głośne mówienie i pierdzenie na ulicy.

    Odpowiedz
  • Wybraliście Rudego i ferajnę z PO(2013-03-10 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    to teraz zdychajcie, a nie narzekajcie.

    Odpowiedz
  • wiesek1(2013-03-10 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    jest możliwy jeszcze jeden podatek - od każdego zamieszczonego komentarza pod artykułami w internecie, np. w Gazecie Prawnej. Oj, obym nie "wykrakał".

    Odpowiedz
  • Janina(2013-03-10 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ci co głosowali na Tuska, emigranta Rostowskiego oraz Platformę Obywatelską będą pluli krwią i żółcią.

    Odpowiedz
  • Jan(2013-03-10 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Zbyszek ma rację. Tusk, Rostowski i cała Platforma Obywatelska powinna jak najszybciej opodatkować głośne pierdzenie na ulicy.

    Odpowiedz
  • Janusz(2013-03-10 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Fix ! Odpowiem Ci lakonicznie na temat twojej /małą literą / wypowiedzi: od spraw kościelnych odpier...l się!!! Zrozumiałeś?

    Odpowiedz
  • 12w(2013-03-10 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    wniosek juz dawno byl prosty-nigdy wiecej historykow i ekonomistow z fiskalnym zacieciem-duet nie do obrony

    Odpowiedz
  • bobi(2013-03-10 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Najprościej zamrozić płace w budżetówce,pozwalniać część urzędników i nauczycieli-bo szkodzą społeczeństwu,zlikwidować WSZYSTKIE przywileje w tym emerytalne dla nauczycieli ,górników i in.Przejść na system emerytur socjalnych-dla wszystkich jednakowych i w jednym wieku.Proste tylko nikt tego nie zrobi,bo zniknęłaby uprzywilejowana klasa

    Odpowiedz
  • Seer(2013-03-10 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Pan Hajdarowicz jest POwiązany ze wschodnimi krajami, jak to zdawał sie sugerować w jednym z programów tv i sponsorując uczestnika programu pochodzącego z jednego ze wschodnich krajów?

    Czy Pan Hajdarowicz ma klasę?

    Czy prostytuujący się mają klasę?

    Odpowiedz
  • drwal(2013-03-10 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    ---MInisterstwu Finansów zabrakło w 2012 r. tylko z VAT aż 21 mld zł -! ! ! , w tym może zabraknąć nawet 40 mld zł wpływów z podatków. W ramach więc ulżenia polskim przedsiębiorcom, MF wprowadziło od 1 stycznia w systemie rozliczania VAT, tzw. ulgę na złe długi.

    -Tyle, że fiskus, urzędy skarbowe właśnie zaczynają żądać zapłaty VAT od faktur – pro forma jak za zwykłe faktury. Przedsiębiorcy są zdezorientowani jak stosować tą ulgę na złe długi.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2013-03-10 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    "Kiedy rośnie dziura budżetowa" należy OGRANICZAĆ WYDATKI BUDŻETOWE także poprzez:
    1. Ilość urzędasowych darmozjadów zmniejszyć do max. 40% obecnego stanu.
    2. Zlikwidować WSZELKIE premie, nagrody "13" itp itd
    3. Zawiesić WSZELKIE dopłaty SOCJALNE typu - wczasy pod gruchą!

    Do: 23: Fix z IP: 87.207.34.* i do POZOSTAŁYCH
    W Polsce łączne opodatkowanie pracy na ZUS to ok. 45%
    Stany Zjednoczone: 12,5%
    Wielka Brytania: ok. 20%
    Irlandia: łącznie ok. 16% lub 14% (uzależnione od dochodu)
    Australia: płaci tylko pracodawca - 9%
    Możecie to znaleźć na stronie: http://www.zlikwidujzus.com/jak-nie-p%C5%82aci%C4%87-lub-p%C5%82aci%C4%87-mniejszy-zus--si13.htm
    KTO o tym decyduje? Pracownicy i pracodawcy, czy piekielna czwórca z tabunami urzędasów? Tym na Zachodzie wystarcza KILKAKROTNIE MNIEJ, a naszym CIĄGLE MAŁO! Do cholery z takim państwem, które TYLKO OKRADA i łaskę robi jak przychodzi czas wypłacać emerytury. To jest następny argument (po „waloryzacji kwotowej”), aby przy urnach wyborczych POGONIĆ TĘ ZGRAJĘ ZŁODZIEI i KOMBINATORÓW!

    Odpowiedz
  • l(2013-03-10 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wybrano ludzi którzy budują stadiony, a dzieci z braku opieki zdrowotnej umierają i braku żywności nie mogą sie uczyć efektywnie. Resztki które maja troche lepiej są narażone na opluwanie przez bardziej ubogich chociaz tamci to też nie bogacze. Nie w tym problem w wydatkach wsi, koscioła , a skutecznym prowadzeniu gospodarki

    Odpowiedz