Konrad Piasecki zapytał ministra finansów, co myśli o pomysłach ministra gospodarki, aby zderegulować płacenie podatku VAT, czyli na przykład dać przedsiębiorcom możliwość płacenia dopiero wtedy, kiedy dostaną pieniądze, a nie wtedy, kiedy dostaną fakturę. Rostowski odpowiedział: "Tak. Bardzo duża część podatników już tak robi, wybierając system kasowy. Premier Pawlak chce to rozszerzyć. Powiem jasno, w tak niebezpiecznych czasach nie możemy podejmować ryzyka znacznego obniżenia przychodów podatkowych. Zawsze musimy działać w odróżnieniu od tego, jak działali Grecy. Najpierw zarabiamy na obniżkę podatków, a potem je obniżamy. Nie może być odwrotnie".

I dodał: “W tak niebezpiecznych czasach nie możemy podejmować ryzyka znacznego obniżenia przychodów podatkowych. Pawlakowi mówię: Waldemarze kochany, trochę później”.

Rostowski zapowiedział także w Kontrwywiadzie RMF FM ograniczenie przywilejów górniczych: "To znaczy premier bardzo jasno powiedział, że te przywileje będą ograniczone dla tych, którzy pracują naprawdę i pracowali na dole". Już po wakacjach projekt ustawy ma znaleźć się "na stole".

Minister finansów dodał, że podoba mu się również pomysł Leszka Balcerowicz, który proponuje likwidację, a przynajmniej zreformowanie Karty Nauczyciela. "Dobry, ciekawy pomysł. Pytanie o to, jak dokładnie to zrobić. W jakich ustępach, w jakich paragrafach tej karty. Na pewno ona potrzebuje znacznego uelastycznienia" - stwierdził Rostowski.