Ministerstwo Transportu mówi „tak” bankowozom

autor: Łukasz Bąk24.01.2012, 07:10; Aktualizacja: 24.01.2012, 10:18

Importer Infiniti właśnie odebrał świadectwa homologacji M1 dla swoich samochodów. Oznacza to, że zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami może je sprzedawać jako bankowozy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Majster(2012-01-24 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    JAk zwykle w naszym cudownym kraju,nie może być nic normalnie,tylko wiecznie kombinacja.Ludzie-będziecie mieli problemy. Chyba,że używacie tych pojazdów w celach zarobkowych,jak wasza działalność,a nie jakaś ściema,żeby zaoszczędzić 23%.Lepiej się opłaca złożyć zbiorowy protest i wymaganie normalnych przepisów podatkowych,jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach

    Odpowiedz
  • fakir(2012-01-24 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze niech nie myślą ci rządzący że jesteśmy głupkami. BRAWO!!!

    Odpowiedz
  • Marsjanin(2012-01-24 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ponawiam wniosek o przyznanie pełnych odliczeń samochodom z ... żaglem. Zdecydować powinny przede wszystkim względy ekologiczne. Pod wiatr żagiel można przecież zwinąć, ale z wiatrem idziesz jak burza. W pierwszej kolejności w samochody takie nalezałoby wyposażyć urzędy ministrów z MF na czele.

    Odpowiedz
  • DP(2012-01-24 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie będa kombinować dopóki przepisy ich do tego będą zmuszały. Nic dziwnego. To porażka że kupując samochód do działalności (nawet jak zupełnie nie używany dla prywatnych celów) można odliczyć tylko 60% VATu i zero za paliwo. czy nie można wprowadzić jasnych wytycznych - jak używasz dla celów osobistych, ustal proporcję i odliczaj tyle ile wykorzystałeś dla celów działalności. A MF zamiast wprowadzać tego typu śmieciowe przepisy, mógłby ruszyć szanowne panie z urzędów, niech pójdą i kontrolują czxy dobrze odliczamy, jak mają jakieś wątpliwości. Od tego przecież są (a nie od siedzenia i plotkowania przy kawie...)

    i ps. komentarz od Majster - powodzenia, złóż wniosek o normalne przepisy. To na pewno pomoże;))

    Odpowiedz
  • Marek J(2012-01-24 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Śliska sprawa, ale jeśli np. przewozi się dokumenty, albo np. utarg do banku to będzie dobrze.

    Odpowiedz
  • Mirek(2012-01-24 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo finansów likwiduje kratki, to wracają bankowozy tylko po co?
    firmy które kupią te autka i tak nie płacą podatków a ci którzy płacą to ich na nowe Volvo nie stać a utarg mieści się im w kieszeni.
    Może sprzedać tńsze marki z opisem na działalność? i zwrot Vat ale od faktycznie zapłaconego podatku?

    Odpowiedz
  • tom(2014-06-08 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Z tym żalem to tak trochę odwrotnie, pod wiatr jest szybciej niż z wiatrem ;)

    Odpowiedz